Profilaktyka drogą do zdrowia

Profilaktyka drogą do zdrowia

22 lipca, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Nieleczone zęby mogą być powodem wielu chorób ogólnoustrojowych. Próchnica jest wynikiem działania kwasów, które powstają podczas łączenia się cukrów ze spożywanych pokarmów z kleistą substancją tworzącą się na zębach. Kwasy mogą prowadzić do ubytków w szkliwie, a wtedy bakterie mają już prostą drogę do krwi i tym samym wszystkich narządów w organizmie.

Higiena jamy ustnej

Stomatolog Kraków oczywiście chętnie przyjmie nas na wizytę, ale większości ubytków i chorób zębów można było łatwo uniknąć. Wystarczyła systematyczna higiena całej jamy ustnej odpowiednimi preparatami. Każdy dentysta Kraków da nam także do zrozumienia, że nie sama pasta do zębów ma aż tak wielkie znaczenie, jak właśnie codzienne szczotkowanie, w wyniku którego usuwany jest osad mogący wpływać na powstawanie próchnicy. Codzienne szorowanie zębów nawet tanią pastą ma znaczący wpływ na stan naszych zębów. Jeśli dołożymy jeszcze do tego nitkowanie i płukanie specjalnymi płynami, dentysta Kraków zobaczy nas co najwyżej raz lub dwa razy w roku na wizycie kontrolnej. I na pewno będzie to miła wizyta.

Nie tylko leczenie, ale i zapobieganie

Klinika dentystyczna Kraków oprócz tradycyjnych zabiegów takich jak leczenie i usuwanie zębów ma również w swojej ofercie zabiegi profilaktyczne, które w znacznym stopniu zahamują rozwój próchnicy przynajmniej przez jakiś czas. Najpopularniejszym tego typu zabiegiem jest skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie oraz fluoryzacja. Ale można również lakować bruzdy zębowe i poddać się ozonoterapii. Każdy stomatolog Kraków wykonuje te zabiegi profilaktyczne zgodnie z życzeniem pacjenta.

Wybielanie

Lśniące i białe zęby to marzenie każdego. Taki uśmiech przyciąga wzrok i poprawia poczucie własnej wartości. Klinika dentystyczna Kraków ma w swojej ofercie zabiegi wybielające, które zdecydowanie poprawią biel naszych zębów. Niestety nie wszyscy mogą zdecydować się na taki zabieg. Najczęstszym przeciwwskazaniem jest oczywiście próchnica, ale również paradontoza i każdy inny stan zapalny dziąseł. Wybielania nie powinny również przeprowadzać kobiety w ciąży i dzieci do szesnastego roku życia. Pocieszające jest to, że ciemniejszy odcień zębów jest czasem po prostu uwarunkowany genetycznie i nie bardzo mamy na to wpływ. Natomiast możemy spróbować rozjaśnić zębów przy pomocy specjalnych past, które nam nasz stomatolog z pewnością poleci lub ograniczyć spożywanie produktów, które barwią szkliwo nadając im nieciekawy odcień, a są to głównie kawa, herbata, papierosy i czerwone wino.