Endodoncja Poznań. Skomplikowany temat

Endodoncja Poznań. Skomplikowany temat

16 lipca, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Endodoncja Poznań to temat bardzo skomplikowany. Obejmuje między innymi leczenie chorób miazgi zębowej i leczenie kanałowe. Ta forma leczenia budzi u wielu pacjentów jednoznaczne skojarzenia – u stomatologa nie ma nic bardziej bolesnego. Endodoncja Poznań to jednak nie musi być powód do stresu czy też takiego myślenia. Są miejsca, gdzie leczenie kanałowe Poznań przeprowadza się szybko i bezboleśnie. Pacjent może ewentualnie odczuwać dyskomfort, wynikający z tego, że stomatolog twardą igłą oczyszcza kanały zębowe znajdujące się w dziąśle. Nieprzyjemne odczucia to jednak nie jest ból. Leczenie kanałowe Poznań nie musi bowiem boleć.

Koszt leczenia kanałowego

Stojąc przed koniecznością poddania się takiej formie leczenia, trzeba liczyć się z dość dużymi kosztami. Leczenie kanałowe cennik Poznań obejmuje wiele pozycji. Podstawową jest koszt oczyszczenia jednego kanału, jednego zęba. Warto jednak wiedzieć coś, o czym leczenie kanałowe cennik Poznań najczęściej nie mówi. Każdy ząb ma co najmniej dwa kanały. W wielu z nich są trzy, więc koszt oczyszczenia jednego kanału od razu warto pomnożyć co najmniej razy dwa. O tym, ile jest kanałów, dentysta przekonuje się po otwarciu zęba, tak aby mieć do nich dostęp. Liczba kanałów widoczna jest także na zdjęciu rentgenowskim zębów. Jeśli oczywiście zostało przed rozpoczęciem leczenia wykonane, to ilość kanałów na nim dobrze widać.

Koszt leczenia kanałowego może też obejmować koszty wizyt. Przy leczeniu kanałowym konieczne są co najmniej dwie wizyty u stomatologa. Pierwsza kończy się na oczyszczeniu kanałów, wciśnięcia do nich leków, które mają zatruć ząb. Konieczne jest założenie także opatrunku na ząb, czyli bardzo miękkiej i łatwo usuwalnej plomby.

Druga wizyta u stomatologa przy leczeniu kanałowym

Druga wizyta u dentysty związana z leczeniem kanałowym zaczyna się od zdjęcia opatrunku i wyjęciu leków z kanałów zęba. Tak zatruty ząb trzeba jeszcze wyleczyć do końca. Dentysta musi wypełnić kanały, po czym zaplombować ząb. Koszt plombowania może być doliczany do ogólnych kosztów leczenia kanałowego. Niekiedy jednak cena za leczenie kanałowe już go obejmuje, zawsze więc warto dopytać o szczegóły oferty.

Podsumowując

Leczenie kanałowe Poznań na pewno nie jest łatwe, tak go nie można oceniać. Nie oznacza to jednak, że musi być bardzo skomplikowane, a tym bardziej bolesne. Stomatolog może przed jego rozpoczęciem podać silne znieczulenia, więc leczenie kanałowe nie będzie boleć. Samo leczenie zaś zawsze wymaga co najmniej dwóch wizyt u stomatologa. Nie muszą być one jednak nieprzyjemne.