Zalety kasetonów ściennych 3D

Zalety kasetonów ściennych 3D

21 czerwca, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Kasetony 3D idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz, w których ważny jest zarówno klimat, ekonomiczna estetyka, jak i atrakcyjny i niebanalny wystrój. W ofercie sklepów znaleźć można szeroki wybór trójwymiarowych kasetonów. Warto poznać, jakie są jego największe atuty, dzięki którym pomieszczenie jest bardziej wyrafinowane i gustowne.

Uniwersalne kasetony ścienne 3D

Kasetony ścienne 3D są dostępne we wielu wzorach i odcieniach, co sprawia, że bardzo łatwo przychodzi dopasować je do preferowanej aranżacji wnętrza. Ich uniwersalność odnosi się także do rozmiarów, w jakich sklepy mają je w swojej ofercie. Można więc spodziewać się, że wzorzyste kasetony będą się dobrze prezentować na ścianie, gdy wybierze się określoną wielkość tego detalu.

Kasetony 3D na ścianę można ze sobą łączyć

Kto powiedział, że trzeba decydować się na kasetony 3D na ścianę tylko jednego rodzaju? Można w prosty sposób łączyć ze sobą różne dodatki naścienne tego typu – tak pod względem kolorystycznym, z uwagi na wzór, czy na rozmiar.

W ten sposób udaje się nadać wnętrzu jeszcze bardziej niepowtarzalny charakter, niż gdyby wykończyć ścianę trójwymiarowymi kasetonami tylko jednego typu, w tej samej wielkości, czy kolorze. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnego gustu, czy zamysłu na to, jak powinno się prezentować dane pomieszczenie.

Kasetony 3D można położyć bez problemu samodzielnie

Kolejnym atutem, jaki przemawia za wyborem kasetonów 3D na ścianę, jest to, że montaż nie jest w ogóle skomplikowany. Praktycznie każdy poradzi sobie z przycięciem kasetonów 3D i ich przyklejeniem w określonym miejscu.

Wystarczy tylko wyposażyć się w podstawowe narzędzia i klej, który zapewni trwałe przymocowanie takich elementów wykończenia do ściany. Z uwagi na to, że podczas przechodzenia przez kolejne etapy kładzenia kasetonów na ścianie, nie ma żadnych trudności, cały proces można liczyć w minutach, a nie w godzinach.

Szeroki wybór kasetonów 3D na ścianę

To, co jeszcze przemawia za wyborem kasetonów 3D na ścianę, jest bogata oferta sklepów, które je proponują. Można na przykład zamówić już wybarwione kasetony 3D na kolor, jaki się preferuje. Równie dostępne są te dodatki w wersji surowej, które trzeba samodzielnie przyciąć i zeszlifować, by idealnie pasowały do swojego zamysłu wystroju danego wnętrza.

Poza tym można jeszcze zdecydować się na kasetony w wersji 3D, które trzeba będzie pomalować na odcień, jaki jest dla określonej osoby najbardziej odpowiedni. Dzięki temu dodatek ten może przybrać kolor, który wykracza poza standardową paletę barw, w jakich można zamówić wybarwione już kasetony tego typu.