Czym dokładnie zajmuje się chirurg szczękowy?

Czym dokładnie zajmuje się chirurg szczękowy?

20 lipca, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Chirurgia szczękowa jest w najprostszym możliwym ujęciu jedną ze specjalizacji stomatologii. Według zdecydowanej większości osób chirurg szczękowy Tychy oraz chirurg stomatologii wykonują takie same zabiegi. Godny uwagi jest jednak fakt, że praca omawianego specjalisty znacznie wykracza poza obszar jamy ustnej.

Chirurgia urazowa

Lekarz zajmuje się przede wszystkim chirurgią urazową w obrębie twarzoczaszki. Warto wiedzieć, że przeważnie pacjentami są osoby, które uległy wypadkowi komunikacyjnemu. Chirurg dentysta Tychy może dokonać odbudowania kształtu kości przy pomocy szyn czy mikropłytek.

Chirurgia onkologiczna

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że chirurg szczękowy Tychy odpowiada również za usunięcie różnego rodzaju zmian nowotworowych, które mogły powstać w obrębie żuchwy i czaszki. Należy mieć świadomość, że w znacznej większości przypadków w trakcie usuwania guza konieczne będzie także usunięcie części zdrowych tkanek. Nie można zapomnieć, że mają one wpływ na komfort pacjenta w codziennym życiu. Chirurg stomatolog Tychy może wtedy pomóc również w w rekonstrukcji tkanek. Doskonałym przykładem może być wykonanie przeszczepu kości.

Wady rozwojowe

Warto wiedzieć, że do zdecydowanie najczęściej wymienianych wad rozwojowych, z którymi na co dzień ma do czynienia omawiany chirurg dentysta Tychy są wady żuchwy i zgryzu. Specjalista może pomóc klientowi się ich pozbyć. Dzięki temu zostanie zdecydowanie podniesiony jego komfort życia. Jak wiadomo wcześniej mógł być on zakłócony przez różnego rodzaju problemy związanie z jedzeniem czy mową. Ponadto wyleczenie wspomnianych wad sprawi, że pacjent będzie pewniejszy siebie.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Chirurg stomatolog Tychy posiada zatem ogromną wiedzę z różnych dziedzin nauk medycznych. Osoba wykonująca omawiany zawód musi być nie tylko stomatologiem, ale również onkologiem, okulistą i chirurgiem plastycznym. Jest on odpowiedzialny zarówno za życie pacjentów, jak i jego jakość.

Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze chirurga szczękowego?

Nie jest rekomendowane sugerowanie się tylko ceną. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie sprawdzenie, jakie opinie ma omawiany specjalista na grupach na portalach społecznościowych, a także forach dyskusyjnych. Warto także zapytać się użytkowników, czy znają chirurga szczękowego, którego mogliby polecić z czystym sumieniem. Bardzo często wystarczy dopłacić kilkaset złotych, by cieszyć się ze świetnie wykonanego zabiegu. Nie należy również sugerować się lokalizacją.