Wybielanie laserowe – sposób na długotrwałą biel zębów

Wybielanie laserowe – sposób na długotrwałą biel zębów

7 kwietnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Piękne, równe i białe zęby to nie luksus, ale wyraz witalnej osobowości. Uosabiają styl życia, atrakcyjność, a tym samym przyczyniają się do zwiększenia pewności siebie. Konsekwencją jest często udane życie prywatne i więcej możliwości zawodowych. Obecnie świadomi ludzie nie używają sody i węgla aktywowanego do wybielania zębów, wiedząc dokładnie, jakie szkody wyrządzają zębom. Po śnieżnobiały uśmiech udają się do profesjonalistów. Technologie w tym zakresie szybko się rozwijają, a już dziś doświadczeni lekarze mogą zaproponować pacjentom nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne wybielanie zębów laserem.

Na czym polega wybielanie zębów laserem?

Wybielanie zębów laserem efekty daje spektakularne. Jednak przed wykonaniem zabiegu należy się odpowiednio przygotować. Przed zabiegiem należy zbadać jamę ustną pacjenta pod kątem próchnicy i innych uszkodzeń, a następnie usunąć wszystkie ubytki próchnicowe. W przypadku wybielania zębów po zabiegu należy wcześniej poinformować o tym lekarza. W takim przypadku dentysta dobiera kolor wypełnienia lub protezy nie do dotychczasowego koloru zęba, ale do pożądanego koloru, który chcemy uzyskać po wybielaniu. Nie da się wybielić zębów wymagających leczenia – jest to nie tylko bezużyteczne, ale także niebezpieczne i może prowadzić do przykrych konsekwencji.

Gdy jama ustna jest gotowa, zęby i dziąsła stwardniały, można rozpocząć wybielanie. Dziąsła i inne tkanki miękkie muszą być ukryte pod folią ochronną, w przeciwnym razie mogą być narażone na działanie lasera.
Następnie na zęby nakładany jest specjalny roztwór zawierający nadtlenek wodoru. Po przygotowaniu wszystkiego lekarz rozpoczyna zabieg laserem – około 30 sekund na ząb.
Podczas obróbki każdego zęba warstwy ochronne są usuwane, a jama ustna oczyszczana.
Na koniec zęby leczy się preparatami zawierającymi fluor, które mineralizują szkliwo i utrwalają wynik zabiegu. Zabieg trwa około godziny.

Wybielanie zębów laserem efekty

Efekt wybielania jest widoczny natychmiast. Pacjent może zatem cieszyć się pięknymi, białymi zębami zaraz po wykonaniu profesjonalnym zabiegu.

Dzięki wybielaniu laserowemu pacjent decyduje się na zabieg, który jest niezwykle szybki i łatwy w użyciu. Nie musi w domu nakładać wybielacza na zęby ani zakładać specjalnej szyny. Ponadto zabieg jest skuteczny również w przypadku pociemnienia zębów, np. w wyniku stosowania stymulantów lub w wyniku procesu starzenia.

Dzięki temu zabiegowi można połączyć ochronę tkanki zęba z estetyką. W ten sposób unika się również uszkodzenia otaczającej tkanki miękkiej i utraty struktury zęba. Dzięki zastosowaniu lasera diodowego można zwiększyć efekt wybielania i zapobiec jednoczesnemu występowaniu jakichkolwiek zaburzeń wrażliwości.

Wybielanie zębów laserem cena

Wybielanie zębów sprawia, że uśmiech jaśnieje — zęby są wyraźnie bielsze, tkanka zęba jest chroniona w jak największym stopniu. Jednak jakich kosztów należy się spodziewać?
Nie jest to zabieg refundowany przez NFZ. Wybielanie musi być w całości opłacone przez pacjenta. Wybielanie zębów laserem cena jest uzależniona od procedury, wysiłku i liczby wybielanych zębów.