Uprawnienia SEP – cena za szkolenia

Uprawnienia SEP – cena za szkolenia

11 kwietnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Skrót SEP oznacza Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jest to organizacja, która zrzesza osoby związane z szeroko pojętą elektryką oraz energetyką. Stowarzyszenie zajmuje się również szkoleniem i wydawaniem uprawnień dla nowych kandydatów chętnych do wykonywania prac w tym zawodzie. Uprawnienia SEP do 1kv cena zależna jest od kilku czynników.

Kurs SEP cena za szkolenia i egzamin

Uprawnienia SEP cena za ich zdobycie uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim droższe najczęściej będą kursy prowadzone stacjonarnie. Wynika to oczywiście z konieczności wynajęcia odpowiedniej sali oraz zorganizowania dojazdu i często również noclegu osobie, która będzie prowadziła kurs. Szkolenia przeprowadzane zdalnie pozbawione są tego rodzaju kosztów. Zajęcia prowadzone online dają możliwość zebrania dużej grupy osób, co również przekłada się na cenę szkolenia.

Jakie kompetencje daje egzamin SEP?

Pozytywne zdanie egzaminu SEP daje szereg bardzo konkretnych uprawnień. W zależności od wyboru danej kategorii można uzyskać kwalifikacje z zakresu eksploatacji lub dozoru konkretnych grup. Oznacza to, że uprawnienia mogą dotyczyć na przykład tylko dozoru grupy ciepłowniczej lub eksploatacji sieci gazowej. Oczywiście warto mieć kwalifikacje z całego kompletu dozoru i eksploatacji elektrycznej, ciepłowniczej i gazowej. Tym bardziej, że kursy na uprawnienia SEP do 1kv cena jest podawana zazwyczaj za wszystkie grupy – G1, G2 i G3.
Kurs SEP cena nie obejmuje kosztów egzaminu. Cena egzaminu ustalana jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i w 2022 roku wynosi 301 złotych.

Kto może ubiegać się o zdobycie uprawnień SEP?

O uprawnienia SEP mogą ubiegać się niemal wszyscy. Jedynym ograniczeniem jest wiek. Zaświadczenie o otrzymanych uprawnieniach mogą dostać tylko osoby pełnoletnie. Najczęściej o uprawnienia SEP cena szkolenia pytają osoby związane zawodowo z elektryką, energetyką lub instalacjami gazowymi. Dzięki pozytywnie zdanym egzaminom można ubiegać się o lepiej płatną pracę. Coraz więcej pracodawców wymaga posiadania kwalifikacji potwierdzonych zaświadczeniem wystawionym przez Stowarzyszenie Energetyków. Dlatego na kursy zgłaszają się nie tylko młodzi ludzie po skończonej szkole z zakresu elektryki, ale również doświadczeni pracownicy, którzy chcą poprawić swoją sytuację na rynku pracy.