Wszystko na temat płytek ceramicznych

Wszystko na temat płytek ceramicznych

16 maja, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Płytki ceramiczne, czyli tak zwane kafelki, są najpopularniejszym materiałem wykończeniowym, zarówno w kuchni jak i w łazience. Kłaść je można zarówno na ściany jak i na podłogi. Powstają z mieszaniny tlenków mineralnych i gliny, które wypala się w specjalnych piecach, w bardzo wysokiej temperaturze. Są one odporne na duże obciążenia i na działanie wilgoci, a także na wiele innych czynników.

Hurtownia płytek ceramicznych – co oferuje?

Hurtownia płytek ceramicznych to miejsce, w którym dostępnych jest wiele rodzajów płytek ceramicznych. Dystrybutor płytek ceramicznych dostarcza je regularnie, we wszystkich wzorach i kolorach. Każdy klient znajdzie tu coś dla siebie.
Najczęściej wybierane są płytki ceramiczne gresowe. Ze względu na dużą wytrzymałość kładzie się je na podłogę i na cokoły, które są wykończeniem ścian. Płytki ceramiczne z terakoty mają bardzo bogate wzornictwo, a także gamę kolorystyczną. Są wodoodporne, dlatego bardzo chętnie i często wykorzystuje się je w łazienkach. Nie nadają się natomiast na zewnątrz. Płytki ceramiczne z klinkieru z powodzeniem stosuje się na balkony, tarasy, a także na schody zewnętrzne. Są one bardzo trwałe i odporne, a dzięki temu, że w procesie wypalania można dodać barwniki, płytki te występować mogą w bogatej barwie kolorystycznej.
W dobrych hurtowniach płytek ceramicznych można kupić każdy ich rodzaj kolor, wielkość i wzór. Niektórzy dystrybutorzy posiadają duże katalogi, z których klient może sobie wybrać dowolny model i zamówić każdą ilość płytek. Jeśli nie znajdują się one w magazynie, dystrybutor sprowadzi je w krótkim czasie.

Dystrybutor płytek ceramicznych – czym się zajmuje?

Nowoczesne hurtownie płytek ceramicznych posiadają mocno rozbudowane oferty. Zaopatrują swoich klientów w wysokiej jakości płytki podłogowe i ścienne. Większe sieci dystrybucyjne zaopatrują sklepy w całej Polsce w płytki ceramiczne o nowoczesnym wzornictwie, z renomowanych marek z całego świata. Osoby, które zajmują się zaopatrzeniem hurtowni, na bieżąco śledzą obowiązujące trendy w modzie, biorą udział w targach i wystawach producentów płytek.
Dystrybutor płytek ceramicznych odwiedza przeróżnych producentów płytek na całym świecie, negocjuje ceny i wybiera najlepsze modele.
Każda osoba, która odwiedza hurtownie płytek ceramicznych staje nieraz przed trudnym wyborem.