Warto regularnie usuwać kamień nazębny

Warto regularnie usuwać kamień nazębny

25 sierpnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Usuwanie kamienia nazębnego jest niezbędne. Niestety wiele osób uważa, że jeśli dobrze myje zęby, żaden stomatolog Opole nie musi usuwa kamienia nazębnego. To błędny tom myślenia. Nawet doskonałe mycie zębów nie zawsze wystarcza. Kamień nazębny buduje się tam, gdzie trudnej dotrzeć szczoteczką podczas mycia zębów. W tylnych częściach przednich zębów i w zakamarkach. Jego usuwanie jest konieczne. Każdy dentysta Opole usunie go z łatwością.

Dlaczego dentysta Opole powinien nam usuwać kamień nazębny?

Kamień nazębny to nie tylko gorszy wygląd zębów, ale ryzyko pogorszenia ich stanu. Pod kamieniem mogą bowiem toczyć się procesy chorobotwórcze, pojawiać się ubytki. Nieusuwany kamień nazębny może wręcz doprowadzić do całkowitego zniszczenia zęba i konieczności jego wyrwania. Jeśli więc czujemy lub widzimy, że na naszych zębach jest kamień, którego nie można usunąć podczas codziennego mycia zębów, warto odwiedzić gabinet stomatologiczny Opole i poprosić o jego usunięcie. Każdy gabinet stomatologiczny Opole ma taką pozycję w swojej ofercie.

Po usunięciu kamienia, dentysta może znaleźć w zębach ubytki

Trzeba mieć na uwadze jedno. Po usunięciu kamienia nazębnego, dentysta Opole, może zauważyć ubytki w zębach. Ubytki, które wcześniej były przesłonięte przez kamień. W miarę możliwości, warto od razu poprosić o zaplombowanie tych dziur, bowiem pozostawienie ubytków to ryzyko pogarszania się stanu zębów czy też pojawienia się dolegliwości bólowych. Niewielkie najczęściej ubytki dentysta z Opola zaplombuje w kilka chwil. Jeśli ubytki w zębach powiększą się, plombowanie będzie dużo trudniejsze.

Kamień nazębny będzie budować się na nowo

Pomimo regularnego mycia zębów, kamień nazębny, na pewno będzie budować się na nowo. Wpływ na to mają spożywane pokarmy, picie kawy, herbaty, palenie papierosów. Oczywiście będzie to proces długotrwały, dlatego warto choć raz w roku zlecać usuwanie nowego kamienia nazębnego. Zbyt często tego robić nie wolno, bowiem istnieje ryzyko naruszenia szkliwa zęba. Taki ząb będzie bardziej podatny na choroby czy wręcz na ukruszenie.

Koszt usunięcia kamienia nazębnego nie przekracza pięćdziesięciu złotych. Drożej jest, jeśli kamienia jest bardzo dużo. Oczywiście ewentualne plombowanie ubytków, zauważonych po usunięciu kamienia, może podnieść koszt wizyty, mimo tego jednak warto się na to zdecydować i cieszyć się zdrowymi zębami i pięknym uśmiechem.