Roleta przeciwpożarowa

Roleta przeciwpożarowa

14 czerwca, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

W Polsce istnieją firmy, które oferują klientom rozwiązanie o niewielkich wymaganiach odnośnie warunków zabudowy. Mowa tutaj o kurtynach przeciwpożarowych, które są niesamowicie skuteczne. Można kupić takie, które gwarantują lekkość, a także wysoką estetykę wykończenia. Powinny świetnie wkomponować się w praktycznie każdą przestrzeń. Trzeba też dodać, że kurtyny przeciwpożarowe stosowane są jako zamknięcia stref ppoż. Należy wiedzieć, że dzięki swym parametrom technicznym świetnie sprawdzają się jako kurtyny okienne. Oprócz tego zastosowanie ich daje sposobność na zamknięcie większych przestrzeni.

Rolety przeciwpożarowe

Warto wiedzieć, że kurtyny przeciwpożarowe, tak jak też bramy kurtynowe to bardzo elastyczna opcja w celu zamknięcia stref pożarowych. Są to produkty, które mają zastosowanie głównie w budynkach mających wysokie walory estetyczne. Mowa tutaj przede wszystkim o konstrukcjach użyteczności publicznej czy centrach handlowych. Przez to, że mają niewielkie wymagania w kwestii warunków zabudowy, powinny stanowić świetne rozwiązanie w każdym miejscy, w którym znajduje się mało miejsca wokół otworu. Dlatego takie rozwiązanie jest bardzo cenione w obecnych czasach.

Kurtyny ppoż

Warto zaznaczyć, że rolety okienne przeciwpożarowe spełniają wymagania, które dotyczą odporności ogniowej typu EI30 i EI60. Są to wymagania, które potrzebują większych zabezpieczeń w zakresie warunków zabudowy. Trzeba wiedzieć, że tego typu rolety to produkty estetyczny, które powinny świetnie komponować się z obecną architekturą światową. Oprócz tego odnajdują zastosowanie głównie w budynkach, które mają wysokie walory estetyczne. Okazuje się, że kurtyny przeciwpożarowe to bardzo uniwersalny system, który zabezpiecza przed pożarem. Dzięki takim kurtynom można zachować swobodę w projektowaniu. Dodatkowo klienci mogą w pełni zagospodarować przestrzeń inwestorką. Należy wiedzieć, że bramy kurtynowe pozwalają zamknąć przeciwpożarowe otwory w ścianach. Dodatkowo pozwalają na podział większych przestrzeni na specjalne strefy pożarowe. Kolejnym atutem takich brak jest zabezpieczenie przeciwpożarowe wszelakich fasad, a ponadto zabezpieczenie większych otworów. Warto też dodać, że takie rozwiązanie pozwala zachować należytą funkcjonalność obiektu, a ponadto zapewnia mniejsze koszty w odniesieniu do różnych tradycyjnych środków technicznych w celu ochrony przed pożarem.