Proteza w jeden dzień

Proteza w jeden dzień

11 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie po stracie wszystkich zębów. Niestety czasami zdarzają się takie sytuacje, jednak najczęściej dotyczą po prostu ludzi w podeszłym wieku. Proteza w jeden dzień to rozwiązanie, dzięki któremu można normalnie funkcjonować, spożywać pokarmy, a także zwyczajnie nie czuć się skrępowanym brakiem zębów. Poniżej więcej na ten temat.

Protetyka Zduńska Wola

Stomatologia estetyczna niezwykle się rozwija, dostarczając naprawdę doskonałe rozwiązania dla pacjentów, którzy stracili zęby. Jedną z prawdziwych nowości, która cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów, jest rozwiązanie nazywane protezą w jeden dzień. Na czym ono polega? Podczas jednego dnia, dosłownie w ciągu 24 godzin, pacjent, który utracił wszystkie zęby w łuku dolnym oraz górnym, może otrzymać zupełnie nowe zęby. W tym czasie następuje wszczepienie kilku implantów, które można od razu obciążyć, mocując na nich tymczasową pracę protetyczną. Jest to rozwiązanie na kilka miesięcy, a docelowo po tym czasie pacjent będzie mógł korzystać z innej protezy.

Protetyka Pabianice

Co daje to rozwiązanie? Komfort dla pacjenta, który nie musi się już martwić oraz wstydzić tego, że nie posiada zębów. Dla współczesnych ludzi to naprawdę ważne. Nie da się ukryć, że brak zębów jest ogromną przeszkodą w realizowaniu się na różnych polach życia. To nie tylko kwestia trudności w gryzieniu, ale też po prostu problemów w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Na szczęście rozwiązanie, jakim jest proteza w jeden dzień, potrafi naprawdę odmienić całe życie.

Protetyka Pabianice – leczenie w jeden dzień

Rozwiązanie typu proteza w jeden dzień to coś naprawdę przełomowego, prawdziwa rewolucja. Dotychczas pacjenci, którzy nie posiadali zębów, musieli bowiem korzystać z protez ruchomych. Niestety nie są one ani wygodne, ani ładne. Ruchoma proteza wprowadzała sporo ograniczeń w życie pacjentów. Trzeba było bardzo uważać na przykład podczas rozmawiania, kichania, a także po prostu gryzienia. Proteza w jeden dzień to zupełnie inny sposób mocowania zębów na stałe. Dzięki temu nie trzeba martwić się różnymi krępującymi sytuacjami, podczas których zęby wypadały lub przesuwały się. To komfort dla pacjentów w starszym wieku, którzy utracili zęby, a także ludzie młodszych po utracie zębów na przykład z powodu przewlekłych chorób nowotworowych. Protetyka Zduńska Wola zajmie się każdym pacjentem po utracie zębów.