Ortodonta, czyli specjalista od pięknego uśmiechu

Ortodonta, czyli specjalista od pięknego uśmiechu

10 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Zdrowe zęby to również proste zęby – wiedzą najlepiej o tym te osoby, które borykają się z problemem wad zgryzu lub innych nieprawidłowości, które mogą prowadzić do znacznie poważniejszych schorzeń, a nawet utraty zębów. Dlatego tak ważna jest obok konsultacji stomatologicznej również wizyta u ortodonty.

Ortodonta Łódź – kiedy się do niego udać?

Wizytę w takim specjalistycznym gabinecie może nam zasugerować już sam stomatolog, którego regularnie odwiedzamy. Wady zgryzu czy inne nieprawidłowości zazwyczaj widoczne są już na pierwszy rzut oka, więc nasz dentysta z pewnością najwcześniej je dostrzeże. Ale ortodonta Łódź przyjmie nas również wtedy, gdy to nam samym wyda się taka wizyta konieczna. Nasze wątpliwości może wzbudzić bardzo wiele aspektów, np. zbyt mocno ściśnięte zęby czy wada wymowy, co często zdarza się w przypadku małych dzieci – wtedy ortodonta dziecięcy Łódź w porozumieniu z innymi lekarzami zdiagnozuje problem oraz rozpocznie odpowiednie leczenie.

Ortodonta dziecięcy Łódź

Dzieci są bardzo częstymi pacjentami gabinetów ortodontycznych – i nic w tym dziwnego – im wcześniej zdiagnozowana wada i tym samym zastosowane właściwe leczenie, tym większe szanse na szybsze wyleczenie, co w przypadku dzieci ma niebagatelne znaczenie. Gdy to dorosły odwiedza tego rodzaju gabinet, to musi liczyć się z tym, że w zależności od problemu leczenie może trwać nawet kilka lat.

Jakie metody stosuje ortodonta Łódź? – Jak każdy tego rodzaju specjalista za główne narzędzie służące korekcji wad zgryzu stosuje się przede wszystkim aparaty ortodontyczne, które można podzielić na stałe oraz ruchome. Dobór odpowiedniego aparatu uzależniony jest od wielu czynników, o których przede wszystkim decyduje ortodonta dziecięcy Łódź.

Profesjonalna ortodoncja Łódź

Ortodoncja Łódź to dziedzina stomatologii, która w sposób profesjonalny zajmuje się leczeniem wad zgryzu, szczękowo-twarzowych oraz korygowaniem innych nieprawidłowości. Ortodoncja Łódź przyjmuje pacjentów zarówno na pierwsze konsultacje, jak i w sposób profesjonalny zajmuje się całym procesem leczenia. W swojej długoletniej praktyce wykorzystuje nowoczesne oraz klasyczne rozwiązania, które dają najlepsze efekty. Nie mniejsze znaczenie ma korzystanie z najnowszych rozwiązań w zakresie ortodoncji – dzięki temu każde leczenie jest jeszcze efektywniejsze.