Proteza w jeden dzień – jak to jest możliwe?

Proteza w jeden dzień – jak to jest możliwe?

17 listopada, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że utrata zębów występuje tylko u osób starszych. W rzeczywistości wielu młodych ludzi traci zęby na skutek różnych przyczyn, takich jak niezauważone zapalenie przyzębia lub wypadek.
Z nowej metody „proteza w jeden dzień” może skorzystać każdy, kto chciałby wymienić protezy ruchome na protezy stałe. Z nowymi zębami w ciągu jednego dnia można znów się uśmiechać, mówić i mocno gryźć.

Protetyka zduńska wola — leczenie w jeden dzień

Ponieważ krótkie leczenie odbywa się w ciągu zaledwie jednego dnia, oferuje ogromne korzyści dla niespokojnych pacjentów. Zabieg jest również możliwy w przypadku pacjentów cierpiących na cukrzycę, osteoporozę i inne wcześniej istniejące schorzenia.

Proteza w jeden dzień jest podtrzymywana przez cztery sztuczne korzenie zębów na szczękę. Implanty boczne są wprowadzane pod kątem 30 stopni i gwarantują maksymalną stabilność. Dzięki tej metodzie zwykle możemy obejść się bez wydłużonej struktury kostnej.
Ta metoda leczenia nie wpływa na obszary krytyczne, takie jak nerw czuciowy w żuchwie lub zatoka szczękowa w szczęce górnej. Ponadto, w przeciwieństwie do protezy całkowitej, podniebienie pozostaje wolne.

Proteza w jeden dzień — dla kogo ta metoda jest szczególnie odpowiednia?

Metoda jest odpowiednia dla prawie wszystkich pacjentów, którzy chcieliby wymienić swoje ruchome protezy na zęby stałe. Zarówno dla osób z wieloletnim niezauważonym zapaleniem przyzębia prowadzące do całkowitej utraty zębów, jak i osób z wyraźną utratą masy kostnej.

Ponieważ całe leczenie przeprowadza się w ciągu jednego dnia, jest to również bardzo korzystne dla osób cierpiących na stany lękowe.

Protetyka zduńska wola — przebieg leczenia

Przed zabiegiem odbywa się indywidualne, szczegółowe spotkanie konsultacyjno-wyjaśniające, podczas którego jest omawiana procedura, koszt oraz tworzony plan leczenia.

W pierwszej kolejności usuwane są zęby, których nie warto już konserwować, a następnie w każdej bezzębnej szczęce umieszczane są cztery implanty. Następnie stosuje się tymczasowe rozwiązanie — proteza tymczasowa.

Kontynuacja leczenia wymaga dokładnej higieny jamy ustnej lub konserwacji protez wspartych na implantach oraz regularnych wizyt u stomatologa. Po zakończeniu procesu gojenia wskazane jest przeprowadzanie kontroli co pół roku.

Protetyka pabianice — zęby „od ręki”

Zaraz po zabiegu, który trwa zaledwie kilka godzin, pacjent wychodzi z gabinetu z protezą tymczasową stałą wykonaną z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, która pod względem estetyki i funkcjonalności w niczym nie ustępuje naturalnym zębom. Nawet jeśli teoretycznie można nosić te tymczasowe mosty nawet przez rok, zaleca się ich wymianę na protezę wyższej jakości po 6 miesiącach. Taką protezę wykonuje się zazwyczaj z ramy fornirowanej tworzywem sztucznym, ale w razie potrzeby może być również fornirowana ceramiką. Protetyka Pabianice wykonuje uslugi tego typu.