Odchwaszczacz ręczny

Odchwaszczacz ręczny

22 lipca, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Posiadacze ogrodów, działek rekreacyjnych, ogródków uprawnych oraz innych tego typu gruntów doskonale wiedzą, że by posadzone przez nich rośliny uprawne, kwiaty i warzywa szybko i bujnie rosły, muszą być pielęgnowane i odchwaszczane.

Chwasty, te popularne a bardzo niechciane rośliny zielne rosną — w przeciwieństwie do roślin uprawnych — bardzo szybko i niewiarygodnie wprost się rozrastają, pochłaniając każdy żyzny skrawek gleby. Aby utrudnić ten wzrost, ogrodnicy stosują wiele mniej lub bardziej skutecznych zabiegów, od nakładania na grządki włókniny ogrodowej po wysypywanie ziemi wokół roślin drobnymi kamyczkami lub ściółką, powstałą z kory drzew. Nie zawsze to jednak skutkuje, dlatego warto zaopatrzyć się narzędzia ułatwiające pozbycie się nieproszonych roślin, czyli wszechobecnych chwastów.
Do tego celu służy narzędzie zwane odchwaszczaczem ręcznym.

Odchwaszczacz ręczny

Narzędzie to jest niezastąpione głównie tam, gdzie
chcemy natychmiast oczyścić ziemię z niepożądanych chwastów, czyli najczęściej na grządkach warzywnych lub przy krzewach owocowych.

Odchwaszczacz ręczny jest bardzo prostym narzędziem, zbudowanym z długiej rączki, umożliwiającej sięgnięcie nim pod nieraz kłujące krzewy owocowe lub ozdobne, a także z elementu
skrobiącego osadzonego w wygiętych w literę u metalowych widełkach. Element skrobiący wykonany jest z wysokiej jakości stali, natomiast rączka odchwaszczacza ręcznego może być metalowa lub drewniana, co zależy od producenta tego narzędzia.

Odchwaszczacz – narzędzie wielofunkcyjne

Odchwaszczacz ręczny to nie tylko narzędzie do usuwania chwastów – w przypadku braku chwastów znakomicie nadaje się do spulchniania gleby po przyszłą uprawę. Ostrze skrobaka sięga na znaczną głębokość, dlatego, ziemia po użyciu tego narzędzia jest bardzo pulchna i dotleniona, co gwarantuje lepsze plony.

Odchwaszczacz do trawników

Przy pomocy tego prostego narzędzia, odchwaszczanie trawników jest nie tylko możliwe, ale i bardzo proste. Odchwaszczacz ręczny do trawników umożliwia całkowite usunięcie chwastów wraz z korzeniami z murawy, co zapobiegnie w przyszłości ich odrastanie. Odchwaszczacz ręczny do trawników sprawdza się zarówno w krótko przyciętej trawie, jak i w długiej.
Zasada działania odchwaszczacza do trawników polega na wbiciu w glebę tuż przy wyrastającym chwaście długiej wąskiej łopatki odchwaszczacza, a następnie podważenie nią korzeni rośliny, w celu jej wyrwania.
Tak użyty odchwaszczacz uniemożliwia roślinie ponowne odrośnięcie.