Nowy czy używany sprzęt komputerowy?

Nowy czy używany sprzęt komputerowy?

25 lipca, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Nie zawsze zakup najnowszego na rynku sprzętu komputerowego jest najlepszym rozwiązaniem. Modele monitorów, które pojawiają się na rynku mają wyższe ceny między innymi ze względu na koszty marketingowe.

Dlaczego monitor po leasingu to rozsądne rozwiązanie?

Gdy kupuje się monitory poleasingowe, można zyskać nie tylko na cenach. Takie urządzenia są:

  • kontrolowane pod kątem stanu technicznego przed sprzedażą,
  • właściwie użytkowane przez większość firm,
  • oferowane z gwarancjami.
    Wiele monitorów używanych po leasingu jest sprzedawanych z gwarancjami. Takie obejmują najczęściej okres od pół roku do roku czasu. Pozwala to ograniczyć ryzyko pojawienia się wad technicznych, które nie zostały wykazane przy sprzedaży przez firmę sprzedającą taki sprzęt.

Parametry monitora

Nawet gdy wybiera się monitory poleasingowe, warto kierować się parametrami urządzenia. Pozwala to wybrać ekrany idealnie dopasowane do przeglądania Internetu czy oglądania filmów, jak też do profesjonalnego użytkowania. W tym względzie poszukując monitorów do programowania czy tworzenia grafiki komputerowej można na rynku używanego sprzętu znaleźć tanie monitory. Różnica w cenach w stosunku do najnowszych modeli monitorów mogą być bardzo duże.
Wybierając monitory używane warto jest kierować się danymi technicznymi. Zwrócić uwagę trzeba dokładnie na takie same parametry, jak przy wybieraniu nowych produktów. Najważniejsze elementy to między innymi typ matrycy, przekątna matrycy czy proporcje ekranu. W tym względzie monitor używany powinien być dopasowany do miejsca, w którym będzie użytkowany.

Stan techniczny urządzenia

Bardzo ważne jest zdecydowanie się na monitory używane, które są w dobrym stanie technicznym. Takie urządzenia właściwie działają po włączeniu. Ma to bardzo duże znaczenie, gdy zamierza się pozyskać takie tanie monitory, które można użytkować co najmniej przez kilkanaście miesięcy. Gdy odpowiednio wybierze się modele ekranu używanego, które na dodatek są w dobrym stanie technicznym, wówczas można liczyć na długi czas użytkowania po zakupie.
Dobrze jest decydować się na sprawdzenie stanu technicznego monitora poleasingowego już po zakupie. Szczególnie gdy kupuje się tani monitor warto postawić na taki, który nie ma nadmiernie dużo wad technicznych. Lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie urządzenia, które sprzedawane są z gwarancjami. Nawet kilkumiesięczna gwarancja ogranicza ryzyko, że urządzenie ulegnie uszkodzeniu w krótkim czasie po zakupie, a na co wpływ będą miały wady ukryte.