Nowości stomatologiczne – bonding

Nowości stomatologiczne – bonding

11 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Chęć posiadania nienagannego, zdrowo wyglądającego, eleganckiego uśmiechu jest domeną wielu ludzi. Niestety, mimo przestrzegania wszelkich zasad higienicznych, dotyczących pielęgnacji jamy ustnej, cel ten może być wciąż nieosiągalny. Na wygląd uzębienia, poza kwestiami podstawowymi, takimi jak – szczotkowanie, cykliczne wizyty u stomatologa, korzystanie z płynów do płukania i nici dentystycznych – mają różne czynniki. Niekiedy, zęby prezentują się nie najlepiej ze względu na genetycznie uwarunkowany kolor szkliwa, kiedy indziej rolę grają nieszczęśliwe wypadki powodujące ukruszenia czy też ubytki w uzębieniu. Dodatkowym czynnikiem są nałogi lub konieczność przeprowadzenia terapii lekami wpływającymi na wygląd zębów. Dla osób borykających się z wymienionymi problemami rozwiązaniem może być zabieg bondingu. Co się kryje za tą enigmatyczną nazwą? Kiedy jest on wskazany?

Stomatologia Warszawa Ochota – zabieg bondingu

Bonding jest nieinwazyjną metodą z zakresu stomatologii estetycznej, mającą za zadanie poprawę wyglądu uzębienia. Polega na połączeniu tkanek twardych zęba ze specjalnie dobranym wypełnieniem kompozytowym, maskującym defekty uzębienia. Warstwę żywicy kompozytowej nakłada się na uprzednio wytrawioną kwasem, przygotowaną powierzchnię zęba, następnie nakładany jest właściwy kompozyt. Na koniec zabiegu materiał ten jest naświetlany, przy pomocy lampy stomatologicznej. Zabieg bondingu pozwala na korektę kształtu, długości, grubości i szerokości zębów. Wypełnienie maskuje pęknięcia, ubytki, skazy i udoskonalając wygląd uśmiechu pacjenta. Dentysta Warszawa Ochota przeprowadzi zabieg, w całości, podczas jednorazowej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Czas trwania procedury będzie zależny od skali korekty jakiej pacjent oczekuje.

Bonding – wady i zalety. Stomatolog Warszawa Ochota

Do najczęściej wymienianych zalet bondingu należy czas jego trwania i szybkość w jakiej osiągnięte są znaczne, estetyczne rezultaty. Jak zostało wspomniane powyżej (pod warunkiem, że zęby pacjenta są zdrowe) całość procedury zajmuje jedną wizytę u dentysty. Zdecydowana poprawa wyglądu uzębienia jest widoczna od razu. Dodatkowym walorem bondingu jest stosunek ceny do osiągniętych efektów wizualnych. Jest ona o wiele przystępniejsza niż ceny obejmujące serie skomplikowanych zabiegów ortodontycznych i estetycznych.