Gabinet stomatologiczny Kraków – profilaktyka i leczenie zębów

Gabinet stomatologiczny Kraków – profilaktyka i leczenie zębów

12 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

O profilaktyce i higienie jamy ustnej mówi się wiele. Od najmłodszych lat dzieci uczone są tego, w jaki sposób szczotkować zęby, jak często to robić oraz jakie są konsekwencje niestosowania się do wytycznych. Choć świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą brak odpowiedniej pielęgnacji zębów wzrasta, nadal wiele osób odwiedza stomatologa zbyt rzadko lub zbyt późno.

Gabinet stomatologiczny Kraków – kiedy warto odwiedzić dentystę?

Ważne jest, by umawiać się na wizyty kontrolne przynajmniej raz w roku (najlepiej co sześć miesięcy). Zgłoszenie się do dentysty z bólem zęba jest czymś, co pozwala stwierdzić, że schorzenia jamy ustnej są już poważnie zaawansowane. W takich sytuacjach należy wdrożyć leczenie kanałowe lub usunąć ząb – a przecież każdy wolałby tego uniknąć.

Kiedy więc odwiedzić gabinet dentystyczny Kraków? Najlepiej poświęcić choćby jeden dzień w roku na kontrolę i przekonać się, czy stan jamy ustnej jest w normie. Niewielkie ubytki są łatwe do wyleczenia, a rozpoznanie ich we wczesnym stadium pozwala powstrzymać ich rozprzestrzenianie się. Takie działania pozwalają też zaoszczędzić sobie czasu, nerwów i pieniędzy na leczenie poważniejszych schorzeń.

Klinika stomatologiczna Kraków – jakie zabiegi można tam wykonać?

Klinika stomatologiczna Kraków oferuje spory zakres usług. Zgłosić się do niej mogą zarówno pacjenci, którzy chcą wykonać higienizację zębów (wieloetapowe oczyszczanie, na które składa się skaling, piaskowanie, polerowanie i remineralizacja), wypełnić ubytki w szkliwie, jak i osoby, które pragną przeprowadzić bardziej zaawansowane zabiegi, do których można zaliczyć m.in. kanałowe leczenie zębów, wstawienie implantów lub nałożenie licówek.

Gabinet dentystyczny Kraków – czy jest się, czego bać podczas wizyty u stomatologa?

Wiele osób boi się przekraczać próg kliniki stomatologicznej, myśląc, że czekają ich tam prawdziwe tortury. Należy jednak zaznaczyć, że współczesne metody leczenia uzębienia są naprawdę zaawansowane, przez co minimalizują się dolegliwości bólowe. Spora grupa pacjentów nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas wykonywania zabiegów. Dzięki zastosowaniu środków przeciwbólowych można poczuć się w naprawdę dobrych rękach i niemal od razu wrócić do normalnego funkcjonowania. Gabinet stomatologiczny Kraków to doświadczeni specjaliści, których głównym zadaniem jest pomagać, a nie szkodzić.