Na czym polega chirurgia stomatologiczna?

Na czym polega chirurgia stomatologiczna?

25 kwietnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Większość osób nie wie, czym zajmuje się chirurg szczękowy Olsztyn. Jest to dentysta do zadań specjalnych. Przeprowadza poważne operacje, które dotyczą przede wszystkim zgryzu i dolnej części czaszki. Chirurg stomatolog Olsztyn bardzo często przyjmuje pacjentów po wypadkach. Przeprowadza rozmaite zabiegi i operacje, które nie dotyczą wyłącznie jamy ustnej. Obszarem jego pracy są także twarz i szyja. Chirurgia stomatologiczna Olsztyn świetnie sprawdza się w przypadku usuwania torbieli zlokalizowanych w twarzoczaszce i nawet nowotworów złośliwych.

Co ma do zaoferowania nowoczesna chirurgia stomatologiczna Olsztyn?

Chirurg stomatolog Olsztyn to właściwa osoba do przeprowadzania chirurgicznej ekstrakcji zęba. Zajmuje się on także plastyką twarzy. Obszarem jego pracy jest w tym przypadku jama ustna. Wykonuje on wypełnienie uzębienia przy wykorzystaniu implantów. Można udać się do niego również w celu zrekonstruowanie kości w zębie. Za pomocą implantów zębowych możliwe staje się uzupełnienie zarówno pojedynczego ubytku, jak i całego łuku zębowego. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, nawet seniorów, którzy przez długi czas borykają się z całkowitym bezzębiem. Chirurg stomatolog zajmuje się również korekcją uzębienia po wypadkach. Nierzadko dochodzi do złamania żuchwy lub jakiejś kości umiejscowionej w okolicach szczęki. W zależności od przypadku, chirurg dokona odbudowy kości, wstawi szynę lub protezę. Obecnie można liczyć na szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki czemu nawet w przypadku poważnego uszkodzenia szczęki możliwe staje się przywrócenie komfortu życia pacjentowi.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog Olsztyn?

Chirurg szczękowy Olsztyn to połączenie stomatologa z chirurgiem plastycznym. Zajmuje się on niwelowaniem stanów zapalnych w jamie ustnej i zatrzymanymi zębami. Czasem niemożliwe staje się usunięcie problematycznej ósemki przez zwykłego dentystę. Konieczne staje się odwiedzenie chirurga szczękowego. Zajmuje się on także usuwaniem torbieli lub zębów, które wrastają w kość i powodują silne dolegliwości bólowe. Chirurgowi szczękowemu można zlecić również dokonanie korekty uzębienia po wypadku. Warto się do niego zgłosić w przypadku wady zgryzu. Jest on w stanie dokonać korekty budowy brody. Lista zabiegów wykonywanych przez chirurg stomatolog Olsztyn jest długa.