Dlaczego warto mieć implanty stomatologiczne?

Dlaczego warto mieć implanty stomatologiczne?

22 kwietnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Nie jest tajemnicą, że najlepsze zęby to te, które człowiek ma od urodzenia. Czasem jednak zdarza się, że z biegiem lat pojawiają się pierwsze ubytki zębowe. Mogą one obejmować zarówno pojedynczy ząb, jak i grupę zębów często znajdujących się obok siebie. Przesłanką do wprowadzenia implantów jest też bezzębie.

Kiedy stosuje się implanty?

Odpowiedni moment na implanty jest zawsze dość indywidualną sprawą. Stomatolog Warszawa Bródno poleci je wówczas, gdy istnieje ryzyko zniekształcenia szczęki np. na wskutek braku zęba lub zębów. Implanty stosuje się również w tych miejscach, w których braki zębowe są widoczne. Dzięki temu pacjent może znów cieszyć się pełnym uśmiechem. Dentysta Warszawa Targówek powinien poinformować swojego pacjenta o koszcie takiej inwestycji, gdyż nie da się ukryć, że jest ona dość droga.

Dlaczego implanty są “fajne”?

Naturalnie nic nie zastąpi zdrowych, naturalnych zębów. Trzeba jednak pamiętać, że wprowadzenie implantów również ma swoje zalety. Stomatologia Targówek zna skuteczne metody przytwierdzania ich do dziąsła (kości), dzięki którym zachowają one swoją funkcjonalność na wiele długich lat. Trzeba też pamiętać, że stomatolog Warszawa Bródno wprowadza je w taki sposób, aby ich obecność nie doprowadziła np. do różnego rodzaju stanów zapalnych, które w przypadku implantów mogłyby być bardzo uciążliwe.

Korzyści wynikające z posiadania implantów

Faktem jest, że implanty są dość drogą inwestycją. Niemniej ich posiadanie pozwoli przywrócić naturalny, zdrowy wygląd jamy ustnej, a także ograniczy panujące w niej przeciążenia. Obecność implantów to również wysoki poziom komfortu dla pacjenta, który odtąd może z łatwością jeść i to nawet dobrze przypieczone, ciężkostrawne potrawy. Stomatologia Targówek świadczy tą usługę również ze względu na konieczność przywrócenia wyrazistości mowy. Nie ulega bowiem wątpliwości, że brak naturalnych zębów może pogorszyć jakość wypowiadania się.

Za darmo, czy odpłatnie?

Niestety, żaden dentysta Warszawa Targówek nie wprowadzi implantów za darmo. Na chwilę obecną zabieg ten jest całkowicie odpłatny, gdyż nie jest on refundowany przez NFZ. Na marginesie warto zaznaczyć, że zabiegi z implantami są dość kosztowne, a ich łączny koszt może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

Tak czy inaczej, posiadanie implantów niesie ze sobą szereg korzyści. I tego faktu nie można negować.