Jak poprawić uśmiech?

Jak poprawić uśmiech?

10 marca, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Ładny uśmiech to jedna z najważniejszych rzeczy w naszym wyglądzie. Niestety nie każdego z nas natura obdarzyła pięknymi białymi oraz równymi zębami. Czasami warto pomóc matce naturze i dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny ulepszyć swój wygląd. Czym są licówki i co trzeba o nich wiedzieć?

Licówka – co to jest?

Wyjątkowo cienkie płatki porcelany, których grubość nie przekracza 1mm nazywamy licówkami. Przykleja się je do przedniej warstwy zęba, dzięki czemu bardzo skutecznie i szybko można zlikwidować problemy natury estetycznej.

Ściemniały ząb, szpary między zębami, za wąskie, czy za szerokie zęby można poprawić za pomocą licówek. Licówki Łódź zakłada się również, gdy ząb został uszkodzony mechanicznie ukruszony czy pęknięty. Jest to ratunek dla osób po wypadkach.

Licówki nie dla wszystkich

Licówki Łódź to rozwiązanie estetyczne, które jednak nie zawsze może być stosowane. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest aktywna próchnica. Również osoby, które mają zęby bardzo zniszczone z rozległymi wypełnieniami nie mogą skorzystać z licówek.

Szkodliwe nawyki również wykluczają założenie licówek. Bruksizm, czyli mimowolne zgrzytanie zębami, obgryzanie paznokci, czy podgryzanie długopisów to nawyki, które uniemożliwiają poprawę wyglądu licówkami.

Licówki – rodzaje

Pod nazwą licówek kryje się kilka ich rodzai. Wyróżniamy licówki kompozytowe, porcelanowe, ceramiczne, pełnoceramiczne oraz akrylowe.

Licówki kompozytowe Łódź wykonane są z materiału światłoutwardzalnego identycznego jak ten, który wykorzystywany jest do uzupełniania ubytków. Zaletą licówek kompozytowych jest ich szybki i łatwy sposób dopasowania. Nowy, piękny uśmiech wymaga jednaj wizyty u stomatologa, po której wychodzimy z nowymi, idealnie dopasowanymi licówkami.

Zaletą licówek kompozytowych jest mała inwazyjność zabiegu. Licówki kompozytowe Łódź wymagają jedynie niewielkiego zeszlifowania wierzchniej warstwy szkliwa. Zdarza się, że i tego czasami udaje się uniknąć. Zabieg nie jest bardzo bolesny i istnieje możliwość wykonania go przy znieczuleniu miejscowym.

Ile kosztują licówki

Licówki cena Łódź mogą wahać się w zależności od renomy kliniki, w której zdecydujemy się na zabieg. Należy spodziewać się, że koszt jednego zęba będzie wahał się w granicach 250 – 300 złotych.

Licówki kompozytowe Łódź atrakcyjnie wyglądają na zębach około 5 lat. Duży wpływ na wygląd licówek ma sposób dbania o nie. Palenie papierosów czy picie wina może w znaczący sposób wpłynąć na skrócenie efektu lśniących, białych zębów.

Warto również pamiętać, że licówki cena Łódź nie są refundowane przez NFZ, gdyż są traktowane jako zabieg medycyny estetycznej, która nie podlega rekompensacie.