Dlaczego warto zamontować grzechotki do wózka?

Dlaczego warto zamontować grzechotki do wózka?

19 maja, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

We wszystkich sklepach z zabawkami w Polsce (stacjonarnych oraz internetowych) dostępne są przeróżne akcesoria, nie tylko skierowane do dzieci w nieco starszym wieku. Rodzice zakupią tam również specjalne gadżety dla maluchów. Chodzi między innymi o grzechotki na wózek. W niniejszym tekście wyjaśnimy, jakie zalety mają takie bardzo popularne produkty i na co głównie zwracać uwagę przy ich wyborze.

Czym dokładnie są grzechotki?

To oczywiście bezpieczne zabawki, które precyzyjnie wykonano z wysokiej jakości materiałów. Ich główną funkcją jest pobudzanie zmysłów niemowlaka. Co ciekawe, grzechotki wynaleziono wieki temu, ale te dzisiejsze są bardziej kolorowe i zaskakują wymyślnym kształtem (słonik, piesek, gwiazdka, ptaszek, rybka, delfin, żyrafka, pszczółka, a nawet piłeczka, sztanga itp.) Nie będziemy jednak szczegółowo opisywać każdy rodzaj takiego przedmiotu. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na popularnych akcesoriach, jakimi są grzechotki do wózka dla niemowląt. One także uspokajają (wydają miłe dźwięki) i dają maluchowi zajęcie.

Grzechotki do wózka dla niemowląt – zalety

Dużym plusem tego typu grzechotek jest to, że umilają każdy spacer. Jednak ich podstawowe zaleta polega na tym, że skutecznie pomagają w szybkim rozwoju dziecka i jego koordynacji ruchowej. Obecna grzechotka montowana na budzie wózka powoduje, że maluch będzie ciągle pobudzony do ruchów pionowych. Zainteresowany nową zabawką, będzie chciał ją złapać i dotknąć. Dzięki niej wytrenuje także narząd wzroku i słuchu. Co więcej, grzechotki do wózka działają – jak już wspomnieliśmy wyżej – uspokajająco. Potrafią zająć dziecko aż na kilkadziesiąt minut. Wtedy młoda mama wreszcie odpocznie i ucieszy się, że jej synek albo córka przestało płakać.

Na co zwracać uwagę przy zakupie grzechotek?

Wiemy już, jakie najważniejsze zalety mają grzechotki na wózek. Na koniec warto jeszcze podpowiedzieć, czym kierować się przy ich wyborze. Po pierwsze należy odpowiedzieć sobie na pytanie: czy moje dziecko jest już gotowe na taką zabawkę? Jeżeli ma więcej niż dwa miesiące, to jak najbardziej możemy grzechotkę zakupić. Najlepiej taką, aby przyciągała uwagę swoją barwą oraz dodatkowo odtwarzaną melodią. Idealnie sprawdzi się tutaj zabawka w postaci maleńkiego pluszaka, ale jeszcze lepsze okażą się przeróżne grzechotki łatwo doczepiane do ramy wózka za pomocą sznurka. One szczególnie rozweselą leżącego niemowlaka i wyostrzą jego zmysły. Nie ma obaw, że będą zawierać niewielkie elementy, które łatwo noworodek oderwie i połknie. Takie produkty mają bowiem odpowiedni atest.