Dentysta potrzebny od zaraz – gdzie udać się z bólem zęba?

Dentysta potrzebny od zaraz – gdzie udać się z bólem zęba?

18 marca, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Ból zęba często nasila się wieczorami i w nocy. Dodatkowo ludzie mają tendencję do tego, by bagatelizować delikatne objawy związane z dolegliwościami w obszarze jamy ustnej. Często delikatny ból nie jest pretekstem do wizyty u specjalisty, a do zastosowania tabletek przeciwbólowych i domowych sposobów na ból zęba. W momencie, gdy uczucie bólu staje się nie do zniesienia, poszukiwana jest klinika dentystyczna Toruń, która przyjmie bez długiego oczekiwania. Stomatolog Toruń ma jednak wtedy bardzo utrudnione zadanie – musi szybko uśmierzyć ból oraz wyleczyć zaawansowane schorzenie.

Pogotowie dentystyczne – Narodowy Fundusz Zdrowia zapewnia możliwość leczenia w przypadku nieoczekiwanych schorzeń

W przypadku nieoczekiwanego ataku bólu zęba, system opieki medycznej przewiduje możliwość skorzystania z opieki ratunkowej na zasadzie pogotowia dentystycznego. Pracuje ono w godzinach, gdy inny dentysta Toruń nie przyjmuje pacjentów. Dzięki temu osoby z bólem nie są skazane na cierpienie przez całą noc lub w czasie świąt. Zabiegi, jakie świadczy tego typu klinika dentystyczna Toruń, są jednak mocno ograniczone. Ma on doprowadzić do zmniejszenia bólu i zabezpieczyć ubytek przed dalszym leczeniem. Dzięki temu pacjent jest w stanie dotrwać do tego aż zobaczy go jego stomatolog Toruń. Nie należy jednak poprzestawać na terapii, jaką przeprowadziło pogotowie dentystyczne. Nie ma ona na celu wyleczenia, dlatego problem będzie się pogłębiał mimo tymczasowego braku bólu zęba.

Prywatny dentysta z gabinetem domowym

Rozwiązaniem na ból, który nadszedł nagle, jest dentysta Toruń, który przyjmuje swoich pacjentów w razie takich sytuacji w klinika dentystyczna Toruń. Nie zawsze jest on jednak dyspozycyjny. Możliwość jest o tyle lepsza, że w czasie tej pierwszej wizyty możliwe jest przeprowadzenie lub chociaż rozpoczęcie leczenia. Jest to jednak stosunkowo drogie i mało popularne rozwiązanie. Trudno znaleźć specjalistę, który praktykuje przyjmowanie pacjentów w weekendy i w nocy. Ma to zatem zarówno wady jak i zalety.

Jak zapobiegać sytuacjom, w których konieczna jest wizyta w pogotowiu dentystycznym?
Najłatwiejszą drogą, która zapobiegnie wizytom na pogotowiu dentystycznym, jest profilaktyka. To właśnie regularne leczenie ubytków, gdy są małe, jest najważniejsze. Nie dochodzi zatem z ich strony do dolegliwości bólowych. Regularna higiena jamy ustnej również jest istotna. Jej połączenie z profilaktyką sprawia, że można zminimalizować nagłe wizyty i konieczność korzystania z pogotowia dentystycznego.