Czy wstawienie implantu to dobra decyzja?

Czy wstawienie implantu to dobra decyzja?

20 kwietnia, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Po usunięciu zęba trzeba zastanowić się nad tym, jak uzupełnić ten brak w jamie ustnej. Nawet brak jednego zęba może bardzo negatywnie wpłynąć na możliwość przeżuwania pokarmu.

Protezy i implanty

Możliwości są różne. Większość ludzi wybiera protezy, ze względów ekonomicznych. Warto jednak zdobyć informacje także o implantach, ponieważ jest to nowoczesna technologia, ma wiele zalet. W przeciwieństwie do protezy, implant wszczepiany jest do kości. O protezę trzeba dbać, regularnie ją wyjmować, czyścić. Natomiast implant zachowuje się w jamie ustnej jak zwykły ząb. Dlatego też ludzie, którzy mogą sobie pozwolić na to finansowo, często wybierają implanty, bez wahania.

Problemy z protezą

Protezy bardzo często powodują różnego rodzaju urazy w jamie ustnej, ponieważ są nieodpowiednio dobrane. Wykonanie protezy perfekcyjnie, zgodnie z indywidualnymi uwarunkowaniami anatomicznymi użytkownika, nie jest takie proste, a czasami jest po prostu niemożliwe. Dlatego też wiele osób skarży się, że nie może nosić protezy, ponieważ odczuwa różnego rodzaju dolegliwości.

Skomplikowane wszczepienie implantu?

Wstawienie implantu zęba to dość pracochłonny proces i nie kończy się na jednej wizycie. Jednak, porównując ten proces z przygotowaniem protezy, wszczepienie implantu wcale nie jest bardziej skomplikowane. Implanty Jarosław to najnowsza technologia, dzięki której pacjenci mogą być spokojni o stan zdrowia swojej jamy ustnej. Implanty zębów Jarosław wprawiają pacjentów w stan zadowolenia i szczęścia, ponieważ nie muszą oni już wstydzić się braków w uzębieniu. Zabieg wszczepienia implantu wykonywany jest oczywiście w znieczuleniu, dlatego pacjent absolutnie nie czuje bólu. Dentysta stara się tak przeprowadzić leczenie, aby pacjent był poinformowany o wszystkich aspektach wszczepienia implantu. Decyzje trzeba jednak podjąć samodzielnie, biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw. Jest niewielkie ryzyko, że implant się nie przyjmie.

Aspekty finansowe

Wstawienie implantu zęba to świetna decyzja. Implanty Jarosław to inwestycja ze własny wygląd, ale też w dobre samopoczucie. Implanty zębów Jarosław sprawiają, że pacjenci mogą bez obaw uśmiechać się i żyć normalnie. Braki w uzębieniu na pewno odbierają pewność siebie. Osoby, które dobrze zarabiają, zazwyczaj szybko idą do stomatologa i proszą o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Problem występuje u osób, które ze względów finansowych nie mogą pozwolić sobie na szybką rekonstrukcję, wtedy trzeba rozważyć możliwość kredytu albo pożyczki.