Co się najczęściej psuje w telefonie?

Co się najczęściej psuje w telefonie?

8 marca, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Smartfony to dzisiaj najpopularniejszy typ telefonów komórkowych. Praktycznie każdy go ma i nie rozstaje się z nim nawet na chwilę. Tak intensywna eksploatacja sprzętu prowadzi niekiedy do różnych uszkodzeń, których nie da się naprawić samodzielnie. Co najczęściej ulega awarii w smartfonie, że przydaje się wtedy naprawa telefonów Warszawa?

Serwis telefonów Warszawa – najczęściej w smartfonie psuje się…

Wyświetlacz. Często dzieje się tak z powodu zwykłej nieostrożności. Wystarczy tylko, że ktoś omyłkowo schowa telefon z dużym wyświetlaczem do tylnej kieszeni, a nie do przedniej. Następnie zapomni, że go tam włożył i usiądzie, a już po chwili daje się słyszeć charakterystyczny odgłos chrupania i trzasków.

Wyjmując telefon z nadzieją, że rysa jest niewielka i „da się przeżyć” nierzadko okazuje się, że wyświetlacz jest cały popękany i bez wymiany ekranu nie można dalej korzystać ze smartfona. Kłania się wtedy serwis telefonów Warszawa, gdzie tego typu usterki naprawia się nagminnie, więc łatwo uda się ich pozbyć niezależnie od modelu telefonu.

Serwis i naprawa telefonów – wielofunkcyjny smartfon „płaci za to swoją cenę”

Smartfon jest tak popularny, ponieważ zastępuje wiele innych urządzeń, na przykład odtwarzacz muzyki w formacie mp 3. Po co nosić przy sobie odrębny sprzęt do słuchania muzyki, skoro telefon również zapewnia taką funkcjonalność. Jednak w codziennym użytkowaniu ze słuchawek raczej się nie korzysta. Podłączenie kabelka sprawia, że telefon staje się mniej poręczny i trzeba znaleźć dla niego więcej miejsca, pilnując, by słuchawki nie porysowały ekranu. W związku z tym regularnie wyjmuje się przewód i wkłada – nawet kilka razy dziennie, jeśli ktoś w każdej wolnej chwili, gdy „nie ma co robić”, lubi posłuchać muzyki.

Przykładowo, czekając w kolejce do kasy w sklepie albo gdy jedzie komunikacją miejską – w takich sytuacjach „aż się prosi, by coś posłuchać”. Intensywnie eksploatowane wejście na słuchawki w końcu ulega awarii i naprawa telefonów Warszawa staje się numerem jeden na liście wszystkich priorytetowych spraw do załatwienia.

Kurz zdecydowanym wrogiem smartfona

W nowoczesnych smartfonach projektanci zadbali o to, by wejście na ładowarkę było łatwo dostępne. Nie zakrywa się go więc żadną przesłonką, co na początku nie budzi żadnych zastrzeżeń. Jednak smartfon wędruje ze swoim właścicielem wszędzie i często przychodzi mu leżeć w pomieszczeniu, w którym kurz jest na porządku dziennym.

Użytkując smartfon, właściciel najczęściej koncentruje się, jeśli już, na tym, by sprawnie działały aplikacje, z jakich korzysta. Rzadziej natomiast myśli o tym, że kurz może wedrzeć się do gniazdka ładowania baterii.

W konsekwencji kurz narasta w tym miejscu, aż okazuje się, że po włożeniu przewodu i podłączeniu do prądu, telefon jak nie był naładowany, tak nie jest, chociaż minęło już wystarczająco dużo czasu. By rozwiązać ten problem, przydaje się serwis i naprawa telefonów.