By uratować ząb przed wyrwaniem. Na czym polega leczenie kanałowe?

By uratować ząb przed wyrwaniem. Na czym polega leczenie kanałowe?

24 września, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Wielu pacjentów gabinetów dentystycznych obawia się leczenia kanałowego. Jednak nowoczesna endodoncja nie tylko jest bezbolesna, ale również bardzo skuteczna. To najlepszy sposób, by ochronić ząb przed wyrwaniem nawet wtedy, gdy próchnica jest zaawansowana lub doszło do znacznej infekcji, urazu.

Endodoncja – leczenie kanałowe zębów

Stomatologia endodontyczna, w skrócie endodoncja, a potocznie leczenie kanałowe to metoda stosowana w celu leczenia poważnych zapaleń miazgi zębowej, czyli wnętrza zęba.

Dzisiaj taki zabieg można wykonać w praktycznie każdym gabinecie, w którym przyjmuje dentysta Łódź jest jednym z miast, gdzie endodoncja stoi na bardzo wysokim poziomie. Warto przy tym zaznaczyć, że najszerszy zakres usług w tym zakresie oferują prywatne kliniki dentystyczne w Łodzi. Na NFZ koszyk świadczeń jest ograniczony – wyleczyć można tylko zęby od 3 do 3.

Kiedy wykonuje się leczenie kanałowe?

Osobom chcącym skorzystać z pomocy specjalisty jak endodonta – stomatolog Łódź prezentuje pełną gamę gabinetów do wyboru. Kiedy warto udać się do endodonty?

Wskazania do leczenia kanałowego:

  • głęboka próchnica zębów
  • zapalenia miazgi zębowej
  • martwica miazgi zębowej
  • złamanie zęba
  • zwichnięcie zęba
  • przed zabiegami protetycznymi (korony, mostki)

W takich przypadkach, nawet bardzo skomplikowanych, pomoże dobra klinika dentystyczna Łódź to leczenie endodontyczne na najwyższym poziomie.

Leczenie endodontyczne – na czym polega?

Potrzebującym pomocy specjalistów jak dentysta Łódź proponuje dostęp do gabinetów, w których można skorzystać z najnowocześniejszych technologii leczenia dla uzyskania skutecznych, trwałych efektów.

Leczenie kanałowe polega w skrócie na usunięciu miazgi zębowej, a następnie na zdezynfekowaniu wnętrza zęba oraz na wypełnieniu go specjalnym materiałem – płynną gutaperką. Na koniec ząb jest odbudowywany.

Warto wskazać, że prace wykonuje się pod znieczuleniem, dlatego też pacjent nie odczuwa wtedy żadnych dolegliwości bólowych. Stosowane są znieczulenia standardowe – z użyciem strzykawki i igły, ale wybrane gabinety stomatologiczne w Łodzi mogą zaproponować też nowocześniejsze znieczulenie The Wand, które minimalizuje ryzyko bólu przy podaniu znieczulenia i późniejszych obrzęków.

Wybierz dobrego stomatologa w Łodzi

Aby mieć pewność, że leczenie kanałowe się powiedzie, konieczny jest dobry stomatolog Łódź to wiele gabinetów, dlatego najlepiej wcześniej przejrzeć opinie na temat specjalistów wystawione przez pacjentów.

Sprawdzony wybór to prywatna klinika dentystyczna Łódź może zapewnić wtedy kompleksową pomoc – nawet w przypadku poważnych problemów stomatologicznych.