Endodoncja – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowoczesnych metodach leczenia zębów

Endodoncja – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowoczesnych metodach leczenia zębów

14 października, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Leczenie kanałowe wiele osób napawa przerażeniem. Bardzo często strach powoduje, że do lekarza stomatologa udajemy się w ostatnim momencie. Endodoncja, mimo iż jej nazwa brzmi bardzo tajemniczo, to nic innego jak znane nam leczenie kanałowe wykonane przy użyciu najnowocześniejszych osiągnięć medycyny. Co warto wiedzieć o endodoncji przed udaniem się do stomatologa?

Endodoncja – o czym trzeba wiedzieć?

Endodoncja mikroskopowa Kraków to leczenie, które w znaczący sposób zwiększa komfort pacjenta. Dzięki użyciu mikroskopu, który zapewnia lekarzowi lepszy obraz tego, co dzieje się w jamie ustnej oraz środkom znieczulającym leczenie kanałowe Kraków jest sposobem na pokonanie problemu w czasie pierwszej wizyty u dentysty.

Jest to duże udogodnienie dla pacjentów, którym leczenie kanałowe kojarzy się z kilkoma wizytami u stomatologa oraz bólem.

Endodoncja krok po kroku

Pierwszym etapem leczenia jest podanie pacjentowi znieczulenia. Dzięki temu endodoncja Kraków nie jest dla pacjenta uciążliwe. Pacjent nie odczuwa bólu, lecz dyskomfort, którego nie da się uniknąć w trakcie wizyty u stomatologa.

Stomatolog otwiera komorę zęba, a następnie usuwa miazgę z kanałów korzeniowych. Przygotowane w ten sposób kanały zostają uzupełnione substancją, która z czasem twardnieje. Leczenie kanałowe Kraków przy użyciu mikroskopu nie różni się zasadniczo od tradycyjnego leczenia.

Największą zaletą endodoncji Kraków jest możliwość dotarcia do bardzo wąskich kanałów. Większa precyzja zabiegu ułatwia pracę stomatologowi, który widzi wszystko z dokładnością nawet o 25 razy większą niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

Wskazania do leczenia kanałowego
Endodoncja mikroskopowa Kraków wykorzystywana jest przede wszystkim w przypadkach bardzo zaawansowanej próchnicy. Możliwość dokładnego zobaczenia kanałów, które mogą być wąskie i kręte pomaga uratować ząb nawet w zaawansowanym stadium choroby.

Trzeba pamiętać, że zmiany próchniczne są bardzo niebezpieczne nie tylko dla naszych zębów, ale wpływają bardzo niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu.

Endodoncja Kraków wykorzystywana jest również, gdy dojdzie do urazu mechanicznego, w którego czasie ucierpi ząb. Złamania, ukruszenia czy zwichnięcie zęba to przesłanka do tego typu leczenia. Warto również zdecydować się na leczenie kanałowe Kraków, gdy dojdzie do starcia korony, zapalenia miazgi czy zapalenia tkanek okołowierzchowych.

Endodoncja mikroskopowa Kraków to sposób leczenie, który wykorzystuje najnowsze technologie. Dzięki temu pacjent nie odczuwa uciążliwości leczenia, a lekarz stomatolog może skuteczniej i jednocześnie szybciej poradzić sobie z problemem.