Żółte zęby – przyczyny i usuwanie przebarwień

Żółte zęby – przyczyny i usuwanie przebarwień

26 października, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Każdy chce mieć ładne, białe zęby, jednak u wielu osób kolor uzębienia odbiega od oczekiwanego. Czasem to po prostu genetyka – naturalny odcień zazwyczaj nie jest idealnie jasny. Bardzo często jednak żółte zęby są efektem działania innych czynników. Klinika dentystyczna Łódź pomaga przywracać ładny wygląd uśmiechu.

Skąd się biorą przebarwienia na zębach?

Przebarwienia zębów są dość powszechnym zjawiskiem. Najczęściej pojawia się żółtawy odcień – znacznie częściej u dorosłych, choć zdarza się też u dzieci. Co jest przyczyną takich przebarwień? Dentysta Łódź, który ma doświadczenie w pracy z takimi pacjentami, wymienia kilka czynników. Pierwszy z nich to higiena, a w zasadzie jej brak lub duża niedokładność podczas mycia zębów. Wiele osób przyznaje, że czyści je zbyt rzadko i na dodatek dość niechlujnie. W rezultacie uzębienie nie jest domyte i tworzy się na nim warstwa osadu lub kamienia nazębnego. Ważne, aby dorośli zwracali uwagę na higienę nie tylko swoją, ale również uczyli odpowiedniej techniki mycia zębów własne dzieci.
Inny powód, o którym wspomina Stomatolog Łódź, to dieta pacjenta. Żółte zęby mogą być efektem spożywania przez niego np. dużych ilości kawy i herbaty. Nie bez znaczenia dla koloru zębów jest również palenie papierosów i picie czerwonego wina.
W niektórych sytuacjach przyczyną przebarwień jest stan zdrowia i zażywanie leków. Dotyczy to np. niektórych antybiotyków, środków stosowanych w depresji i przy problemach z nadciśnieniem. Dentysta Łódź często przyjmuje też starszych pacjentów, u których żółta barwa uzębienia wynika po prostu z wieku.

Stomatolog Łódź – eliminacja przebarwień

Nie da się ukryć, ze żółte zęby niekorzystnie wpływają na wygląd zębów. Wiele osób zaczyna więc szukać sposobów przywrócenia im odpowiedniej barwy. W takich wypadkach stosowane są powszechnie dostępne preparaty, pasty, płyny, a nawet specjalne urządzenia. Nic jednak nie daje tak dobrych efektów, jaki zabiegi, które wykonuje profesjonalnie np. Klinika dentystyczna Łódź. Specjalista dysponuje zupełnie innymi środkami i sprzętem, których skuteczność jest nieporównanie lepsza niż domowe metody czy zwykłe produkty z drogerii. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest więc umówienie się na wizytę w renomowanym gabinecie niż regularne wydawanie pieniędzy na zakup akcesoriów, które nie dają oczekiwanych rezultatów. Lekarz posiada także wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu dokonać skutecznego usunięcia przebarwień i zanieczyszczeń, a następnie wybielenia powierzchni poszczególnych zębów.