Właściwości ziołomiodów

Właściwości ziołomiodów

21 czerwca, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Pszczoły produkują nie tylko miód, ale także wiele innych produktów, które mają pozytywny wpływ na nasze życie. Wśród nich znajdują się woski i pyłki pszczele oraz coraz popularniejsze ziołomiody o różnych właściwościach.

Jak powstają ziołomiody?

Do produkcji tradycyjnego miodu pszczoły potrzebują nektaru, pyłków lub spadzi z roślin miododajnych. Następnie przynoszą to do ula i dzięki własnym enzymom przetrawiają je na miód. Do produkcji ziołomiodu potrzebna jest pomoc człowieka. Pszczelarz z ziół, owoców, cukru oraz wody (w odpowiednich proporcjach) przygotowuje tzw. pożytek, który umieszcza w ulu. Następnie jest on trawiony przez pszczoły i tak powstaje ziołomiód.

Właściwości ziołomiodów

W porównaniu do tradycyjnych miodów nektarowych lub spadziowych, właściwości ziołomiodów wzbogacone są o właściwości roślin użytych do sporządzenia pożytku. W zależności od rodzaju pomagają w przypadku:

  • problemów układu pokarmowego,
  • stresu, depresji,
  • niskiej odporności organizmu,
  • infekcji górnych dróg oddechowych.

Wystarczy stosować codziennie 2-3 łyżeczek ziołomiodu, by znacznie poprawić własne zdrowie.

Ziołomiody sklep – na co zwrócić uwagę?

Ziołomiody można kupić w sklepach ze zdrową żywnością lub w sklepach internetowych prowadzonych przez pasieki. W każdym z tych przypadków warto dopytać się dokładnie o właściwości konkretnego ziołomiodu i sposób jego stosowania.

Dobrze jest wybierać produkty pochodzące z terenów czystych ekologicznie. Stosowanie pestycydów i nawozów sztucznych znacznie obniża walory pożytku i może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie.

Ziołomiody cena

Ziołomiody różnią się między sobą ceną. Wpływ na to ma rodzaj pożytku, region z którego pochodzi, wielkość opakowania. Generalnie jednak można przyjąć, że cena kilograma ziołomiodu jest porównywalna z ceną kilograma tradycyjnego miodu nektarowego i spadziowego. Czasami jest trochę wyższa, jak w przypadku ziołomiodu aloesowego.

Ziołomiody to dobry wybór dla osób, które dbają o swoje zdrowie i chcą się zdrowo odżywiać. W naturalny sposób poprawią swoją kondycję bez konieczności sięgania po sztuczne suplementy diety. To także dobra alternatywa dla tych, którzy cenią właściwości zdrowotne ziół, ale nie lubią ich w formie parzonej. W przeciwieństwie do nich ziołomiody mają bardzo dobry smak i można dodawać je do różnych napojów.