Na czym polega skup kamienic Katowice?

Na czym polega skup kamienic Katowice?

19 lutego, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Jedną z najbardziej rentownych inwestycji w obecnym czasie są nieruchomości. Jest to inwestycja bardzo pewna, bowiem nieruchomości wciąż zyskują na wartości. W dużych miastach wciąż dużą popularnością cieszą się kamienice, które najczęściej położone są w centrach miast. Obiekty te przeznaczane są nie tylko na lokale mieszkalne, lecz także na lokale użytkowe, z których czynsz generuje spory zysk.

Jak wygląda skup kamienic Katowice?

Ze względu na to, że wartość tego typu obiektu jest zazwyczaj znacznie wyższa od zwykłej nieruchomości, procedura, która ma na celu skup kamienic Katowice jest niekiedy długotrwała i wiąże się z podejmowaniem szeregu czynności cywilnoprawnych. Warto zatem zasięgnąć pomocy profesjonalnych podmiotów, które zajmują się zarówno takimi czynnościami jak kupię kamienicę Katowice, jak i sprzedam kamienicę Katowice. Osoby, które zamierzają sprzedać kamienicę w Katowicach, przy pomocy obsługi profesjonalnej firmy, nie muszą martwić się o żadne formalności, zgody i pozwolenia. Z kolei zainteresowani nabywcy takich obiektów, nie tracą czasu na wyszukiwanie interesujących ofert, weryfikację stanu technicznego oraz prawnego nieruchomości, a także wszelkie inne czynności.

Kupię kamienicę Katowice – na czym to polega?


Profesjonalne firmy zajmujące się skupem kamienic Katowice, reklamujące się pod szyldem “Kupię kamienicę Katowice
Obecnie na rynku istnieje kilka profesjonalnych firm, które zajmują się transakcjami dotyczącymi sprzedażą oraz zakupem kamienic w Katowicach. Grupy te składają się z profesjonalistów, takich jak prawnicy, inżynierzy, historycy czy też architekci, dzięki czemu stan potencjalnej nieruchomości jest zweryfikowany, zarówno pod kątem stanu prawnego, technicznego, jak i historycznego. Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny, bowiem część najstarszych kamienic wpisana jest do rejestru zabytków i kontrolowana jest przez Konserwatora Zabytków. Konsultacjami z Konserwatorem zabytków również zajmują się specjaliści, a zatem potencjalny nabywca nie musi się o nic martwić. Ważna jest także weryfikacja statusu zamieszkujących w kamienicy lokatorów, a także stanu prawnego użytkowanych przez nich lokali mieszkalnych.

Reasumując, transakcje związane ze sprzedażą i zakupem kamienic często są dość skomplikowane, warto zaangażować profesjonalną firmę, która zajmie się wszelkimi niezbędnymi formalnościami i będzie czuwać nad przebiegiem całej transakcji. Co ciekawe, transakcja może być sfinalizowana na odległość, co jest bardzo istotne w obecnych czasach.