Leczenie zębów pod narkozą w Tychach – co trzeba wiedzieć?

Leczenie zębów pod narkozą w Tychach – co trzeba wiedzieć?

28 października, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Dbanie o zęby jest niezwykle ważne. Mowa tu nie tylko o ich codziennym myciu, ale również o systematycznych wizytach kontrolnych u dentysty, a w przypadku jakiegoś ubytku, o leczeniu zębów. Niestety wielu pacjentów zbyt długo zwleka z podjęciem leczenia. Najczęściej wiąże się to ze strachem przed bólem. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem będzie leczenie zębów w narkozie. W Tychach taką usługę oferuje coraz więcej gabinetów stomatologicznych.

Co warto wiedzieć o leczeniu zębów pod narkozą?

Leczenie zębów pod narkozą to leczenie w znieczuleniu ogólnym. Innymi słowy, pacjent przed zabiegiem zostaje wprowadzony w stan uśpienia. Dzięki temu podczas samego zabiegu nie odczuwa żadnego bólu czy dyskomfortu. Pacjent nie musi zatem przed wizytą u dentysty stresować się ewentualnym bólem. Dla stomatologa z kolei jest to możliwość przeprowadzenia zabiegu w sposób bardzo dokładny. Można zatem śmiało powiedzieć, że leczenie zębów w narkozie to korzystne rozwiązanie zarówno dla pacjenta, jak i dla dentysty. Sama narkoza podawana jest przez anestezjologa, a jej dawka dobierana jest indywidualnie.

Gdzie można skorzystać z leczenia zębów pod narkozą?

Od kilku lat leczenie zębów pod narkozą jest coraz szerzej dostępne. Jest tak również w samych Tychach. Pamiętać jednak trzeba, że wybór gabinetu stomatologicznego oferującego tego typu formę leczenia zębów nie może być przypadkowy. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami innych pacjentów. Mogą one pomóc w podjęciu konkretnej decyzji, tym bardziej że w Tychach skorzystać można z usług różnych stomatologów. Na rynku działają zarówno małe gabinety dentystyczne, jak i większe kliniki stomatologiczne.

Jak wygląda wizyta przy leczeniu zębów w narkozie?

Zanim dojdzie do konkretnego zabiegu, zawsze wcześniej przeprowadzany jest ogólny przegląd uzębienia przez dentystę oraz wywiad z anestezjologiem. Lekarz anestezjolog zapyta o przebyte i aktualne choroby, przebyte znieczulenia, alergie czy stosowane leki. Po takim wywiadzie anestezjolog podejmuje decyzję czy pacjent kwalifikuje się do leczenia pod narkozą i dobiera właściwą dawkę znieczulenia. Leczenie zębów pod narkozą Tychy przeprowadzane jest zarówno u dorosłych pacjentów, jak i u dzieci. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych osób, które panicznie boją się wizyty u dentysty i bólu, jaki można odczuwać podczas zabiegu.