Klinika stomatologiczna w Zabrzu

Klinika stomatologiczna w Zabrzu

27 maja, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Odpowiednia higiena jamy ustnej i regularne wizyty u stomatologa warunkują piękny i zdrowy uśmiech. Bardzo ważna jest zarówno profilaktyka, jak i leczenie zachowawcze. Taką ofertę posiada klinika dentystyczna Zabrze. W klinice jest dostępna również diagnostyka, stomatologia estetyczna i stomatolog dziecięcy.

Dziecięcy stomatolog Zabrze

Bardzo ważne jest podejście lekarza stomatologa do dzieci. Mali pacjenci przeważnie bardzo się boją wizyty u dentysty. Dziecięcy dentysta Zabrze Zaborze w pierwszej kolejności przeprowadza rozmowę z wystraszonym młodym człowiekiem. Tłumaczy, co i w jakiej kolejności dziecko będzie miało robione. Pozwala się małemu pacjentowi oswoić z widokiem narzędzi i tłumaczy, do czego będą użyte.

U dzieci bardzo ważna jest profilaktyka i higiena jamy ustnej. Mleczne zęby muszą być leczone, ponieważ ich zbyt wczesna utrata może być przyczyną wad zgryzu. Ważne jest, aby wykonywać zabieg fluoryzacji mlecznych zębów raz na pół roku. Dziecięcy stomatolog Zabrze pomoże również w wyborze odpowiedniej pasty do zębów dla dziecka.

Klinika dentystyczna Zabrze – protetyka i chirurgia szczękowa

Przy odpowiedniej pielęgnacji jamy ustnej i częstych odwiedzinach u stomatologa jest szansa na zachowanie własnego uzębienia w całości przez długi okres czasu. Mogą się jednak zdarzyć sytuacje, gdy dojdzie do zniszczenia korony lub utraty zęba. W takich sytuacjach stomatolog Zabrze może odtworzyć koronę i uzupełnić braki w uzębieniu za pomocą mostu protetycznego.

Mogą się zdarzyć też sytuacje, które wymagają interwencji chirurga szczękowego. Chirurg szczękowy dentysta Zabrze Zaborze może pomóc w sytuacjach, gdy trzeba usunąć ząb, ósemki, naciąć wędzidełko oraz wykonać resekcję korzenia zęba lub usunąć ząb zatrzymany. Dzięki znieczuleniu dozowanemu przez nowoczesne urządzenie zabiegi te są bezbolesne i bezstresowe.

Piękny, zdrowy uśmiech

Klinika dentystyczna Zabrze to również możliwość przeprowadzenia zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Można skorzystać z piaskowania zębów, które pomaga usunąć przebarwienia, zabiegu wybielania oraz poprawy kształtu zębów.

Kolejna propozycja poprawienia uśmiechu to licówki, którymi można przykryć przebarwienia i skorygować kształt zębów. Do korekty zębów przednich wykorzystuje się licówki ceramiczne, gdyż posiadają one większą trwałość i są bardziej estetyczne.

Warto skorzystać z zabiegów wybielających zęby. Klinika dentystyczna Zabrze posiada w swojej ofercie dwa takie zabiegi. Jest to metoda nakładkowa, którą można wybielić zęby samodzielnie w domu oraz wybielanie w gabinecie profesjonalną lampą.