Kiedy pomoże chirurg szczękowy?

Kiedy pomoże chirurg szczękowy?

20 stycznia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Chirurg szczękowy to specjalista, do którego trzeba umówić się w wielu różnych sytuacjach. Ten lekarz stomatolog zajmuje się pomocą pacjentom, u których doszło do zatrzymania zęba. Zajmuje się również usuwaniem zębów, korzeni, a także wszczepianiem implantów stomatologicznych. Poniżej więcej na temat usług tego specjalisty.

Chirurg szczękowy Olsztyn

Nie każdy stomatolog jest jednocześnie chirurgiem szczękowym. Lekarzy tej specjalności jest mniej, dlatego też na konsultację do dobrego chirurga stomatologa szczękowego bardzo często trzeba czekać nawet kilka tygodni. Warto o tym pamiętać, a gdy pojawia się konieczność na przykład usunięcia zęba, umówić na wizytę wcześniej.

Chirurgia stomatologiczna Olsztyn

Niestety nie każdy lekarz stomatolog podejmuje się usuwania zębów. Niektóre zęby są bardzo łatwe do usunięcia, jednak w wielu przypadkach to naprawdę spore i trudne zadanie. Lekarz, który obawia się samodzielnego usuwania zębów może odesłać pacjenta do chirurga stomatologa. Może to dotyczyć na przykład konieczności usuwania zębów zatrzymanych. Czym jeszcze zajmuje się chirurg stomatolog? To specjalista, który wszczepia implanty zębowe, tak często wybierane współcześnie przez pacjentów chcą uzupełnić luki w łuku zębowym.

Chirurg stomatolog Olsztyn

W czym pomoże chirurg szczękowy Olsztyn? Najczęściej do tego specjalisty wybierają się osoby, które muszą usunąć ząb. To może być ząb zatrzymany w kości szczęki górnej lub dolnej, jak też ząb, który prawidłowo się przebił, jednak wymaga usunięcia. Czasami zdrowe zęby wyrwane są ze względu na wady zgryzu, przed założeniem aparatu ortodontycznego. Poza tym lekarze usuwają też zęby zepsute, których nie można już leczyć. Dosyć częstym zabiegiem wykonywanym u chirurga stomatologa jest usuwanie ósemek, czyli inaczej zębów mądrości.

Chirurg szczękowy Olsztyn – wszczepienie implantów

Implanty zębowe to popularny sposób na poradzenie sobie z lukami w łuku zębowym. Wszczepieniem implantu zajmuje się chirurg stomatolog. Specjalista wcześniej musi ocenić stan kości szczęki, do czego potrzebne jest mu na przykład zdjęcia panoramiczne RTG jamy ustnej lub też tomografia komputerowa jamy ustnej. To właśnie dzięki temu lekarz podejmuje decyzję, czy implant to dobre rozwiązanie. Tymi skomplikowanymi procedurami zajmują się tylko najlepsi chirurdzy stomatologiczni.