Jak zrobić SEP w Bielsku-Białej

Jak zrobić SEP w Bielsku-Białej

7 marca, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Na zdobycie uprawnień SEP Bielsko decyduje się coraz więcej osób. Dzieje się tak, ponieważ pracodawcy zaczęli przykładać dużą uwagę do przepisów o bezpieczeństwie pracy. Drugim powodem jest to, że specjalista posiadający określone uprawnienia ma szanse na znalezienie ciekawszej i lepiej płatnej pracy.

Kto może zrobić uprawnienia SEP Bielsko?

Teoretycznie o certyfikat SEP może ubiegać się niemal każdy, jednak osobami naprawdę nimi zainteresowanymi są pracownicy związani z elektryką i gazownictwem. Uprawnienia powinni mieć serwisanci, elektromonterzy oraz osoby pracujące przy kotłach OC. Szkolenia SEP Bielsko Biała trwają zaledwie kilka godzin, a można dzięki nim nabyć umiejętności znacznie poprawiające wizerunek kandydata na rynku pracy. Specjaliści o technicznych umiejętnościach są grupą coraz bardziej poszukiwaną przez przedsiębiorstwa. Warto zainwestować czas, aby później czerpać z tego konkretne korzyści.

Przebieg szkolenia na uprawnienia SEP Bielsko

Przed zapisem na szkolenie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie w jakiej dziedzinie chce się zdobyć uprawnienia. Szkolenia SEP dotyczą eksploatacji lub dozoru danej sieci. Można wybrać jedną z tych dziedzin lub zrobić uprawnienia na oby dwie. Szkolenia SEP podzielone są na grupy tematyczne związane z poszczególnymi urządzeniami. W pierwszej grupie zwanej G1 zdobywa się wiedzę z zakresu sieci elektrycznej. G2 to dział odpowiedzialny za instalacje i urządzenia energetyczne. Natomiast grupa G3 to urządzenia gazowe. Wszystkie szkolenia trwają mniej więcej tyle samo czasu. W celu uzyskania certyfikatu Stowarzyszenia Elektryków Polskich należy zdać egzamin końcowy przed wyznaczoną komisją. Jeśli ktoś chciałby zostać specjalistą we wszystkich trzech grupach musi odbyć szkolenia i zdać egzamin z wszystkich wymienionych dziedzin.

Zalety posiadania uprawnień SEP

Zastanawiając się nad wyborem szkolenia SEP Bielsko Biała trzeba pamiętać o tym, że pracodawcy będą wymagać posiadania konkretnych umiejętności poświadczonych certyfikatem. Mając ukończony kurs i zrobione uprawnienia dużo łatwiej będzie znaleźć pracę z odpowiednim poziomem wynagrodzenia. Również pracując na własny rachunek dobrze jest mieć zaświadczenie, dzięki któremu zdobędzie się zaufanie przyszłych klientów. Szkolenie trwa bardzo krótko, a daje realne możliwości rozwoju.