Jak działa proteza natychmiastowa?

Jak działa proteza natychmiastowa?

28 czerwca, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Nie ma co ukrywać, że usunięcie zębów jest zabiegiem, który bardzo wpływa na estetykę uśmiechu pacjenta. Ekstrakcja uzębienia bardzo często sprawia, że traci on pewność siebie i poszukuje sposobów rozwiązania tej przykrej sytuacji. Nowoczesna protetyka Pabianice oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają na uzyskanie perfekcyjnego uśmiechu zaledwie w jeden dzień.

Czym jest proteza w jeden dzień?

Pacjenci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że na założenie uzupełnienia protetycznego wcale nie muszą czekać, aż zagoją się rany po ekstrakcji. Proteza w jeden dzień to uzupełnienie, które stomatolog może założyć natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu usunięcia zęba. Jest to rozwiązanie, na które decydują się przede wszystkim te osoby, które chcą uniknąć problemów związanych z brakiem zębów.

Proteza w jeden dzień zakładana jest, kiedy pacjent jeszcze znajduje się pod wpływem znieczulenia, dlatego też nie musi martwić się o to, że opuści gabinet z widocznymi ubytkami w uzębieniu.

Jak wygląda proces przygotowania protezy jednodniowej?

Protetyka Zduńska Wola oferuje pacjentowi wiele rozwiązań, dzięki którym nie będzie musiał martwić się brakami w uzębieniu. Osoby, które zdecydowały się na protezę natychmiastową, będą miały przeprowadzone dokładne badanie stomatologiczne, a następne dentysta zajmie się pobraniem od nich specjalnych wycisków.

Zanim lekarz protetyk przystąpi do wykonania uzupełnienia, skonsultuje z pacjentem jego kolor i kształt, tak aby jak najbardziej przypominało ono naturalne uzębienie pacjenta.

Jak wygląda proces założenia protezy w jeden dzień?

Protetyka Pabianice umożliwia założenie protezy w ten sam dzień, na który zaplanowany została ekstrakcja zębów. Warto pamiętać o tym, że po 24 godzinach od zabiegu pacjent powinien zgłosić się na kontrolę do stomatologa. Do tego czasu absolutnie nie może samodzielnie zdejmować uzupełnienia.

Protetyka Zduńska Wola cieszy się wśród pacjentów ogromną popularnością. Nie ma co ukrywać, że zwłaszcza jednodniowe protezy posiadają wiele zalet. Przede wszystkim, zwiększają one komfort psychiczny pacjenta po zabiegu usunięcia zębów. Dodatkowo, imitują prawdziwe zęby, stąd też nie mają negatywnego wpływu na kształt twarzy. Dodatkowo, ich zastosowanie sprawia, że rany powstałe po usunięciu zęba goją się o wiele lepiej i szybciej.