Implanty zębów – wskazania. Kiedy wybrać leczenie implantologiczne?

Implanty zębów – wskazania. Kiedy wybrać leczenie implantologiczne?

30 grudnia, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Braki zębów w jamie ustnej można uzupełnić na różne sposoby. Jednym z najnowocześniejszych są implanty zębów. Jakie są wskazania do leczenia implantologicznego? Przeczytaj!

Czym są implanty zębów?

Implant zębowy to stała proteza, która stosowana jest w miejsce utraconego zęba. Wszczepiona bezpośrednio w kość żuchwy albo szczęki imituje jego korzeń. Zastosowanie biozgodnego materiału jak tytan pozwala na skuteczną osteointegrację, czyli trwałe połączenie implantu z kością.

Pacjentom chcącym wybrać implanty zębowe Poznań daje możliwość wykonania takich zabiegów u jednych z najlepszych implantologów. Implanty w Poznaniu oferują prywatne gabinety i kliniki.

Kiedy stosuje się implanty zębowe?

Za pomocą implantów stomatologicznych można uzupełnić różne rodzaje braków zębowych w praktycznie każdym miejscu w jamie ustnej.

Implanty wykonuje się w poniższych przypadkach:

  • pojedyncze braki
  • brak kilku zębów
  • bezzębie

Dentyści zalecają jak najszybsze uzupełnienie braków. Pacjentom chcącym zdecydować się na implanty zębów Poznań zapewnia możliwość błyskawicznego zapisania się do specjalisty.

Implanty stomatologiczne – zalety

Wśród głównych zalet implantów stomatologicznych znajdują się:

  • szerokie zastosowanie
  • wieloletnia trwałość
  • estetyczny wygląd
  • brak potrzeby specjalnej pielęgnacji
  • odtworzenie mechaniki żucia
  • komfort dla pacjenta

Nowoczesne implanty Poznań – dobry gabinet zadba o pełną satysfakcję pacjenta.

Czy implanty zębowe mają przeciwwskazania?
Implanty zębów mogą być założone niemalże u każdego. Wśród głównych przeciwwskazań znajdują się: nieleczona cukrzyca, osteoporoza, nowotwory jamy ustnej, zaburzenia krzepliwości krwi, nadczynność tarczycy.

Na konsultacje przed założeniem implantów zębów w Poznaniu zapraszają renomowane gabinety. Lekarz przeprowadzi wtedy kontrolę jamy ustnej i zaproponuje możliwości leczenia.

Implanty zębów – gdzie je wykonać?
Implanty zębowe mogą być założone jedynie w prywatnym gabinecie dentystycznym świadczącym usługi implantologiczne. W sektorze implanty Poznań działa wiele gabinetów, w których można skorzystać z kompleksowej obsługi.

Pragnącym założyć implanty zębów Poznań umożliwia zarejestrowanie się do specjalisty już teraz. Leczenie jest pełnopłatne – nie ma możliwości pokrycia kosztów przez NFZ.

Osobom zainteresowanym najwyższej jakości uzupełnieniami jak implanty zębowe Poznań zapewnia dostęp do gabinetów wykorzystujących najnowocześniejsze technologie leczenia. Dzięki temu wybierający implanty zębowe w Poznaniu mogą otrzymać profesjonalną pomoc nawet w złożonych przypadkach.