Ile kosztuje leczenie kanałowe? Zobacz ceny w prywatnych gabinetach

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Zobacz ceny w prywatnych gabinetach

6 października, 2021 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Leczenie kanałowe może uchronić pacjenta przed koniecznością usunięcia zęba. Jaka jest cena takiej procedury stomatologicznej? Zobacz ceny leczenia endodontycznego w gabinetach prywatnych!

Leczenie kanałowe zęba – ile kosztuje?

Z leczenia kanałowego można korzystać w gabinetach, które mają podpisaną umowę z NFZ. Niestety, koszyk świadczeń jest mocno okrojony, ponieważ dorośli pacjenci mogą leczyć kanałowo tylko zęby od trójki do trójki.

Pełen zakres usług endodontycznych dostępny jest prywatnie. Osobom zamierzającym wybrać specjalistę jak prywatny dentysta Wrocław daje błyskawiczny dostęp do wielu gabinetów. Za ich pomoc trzeba będzie jednak zapłacić ze swojej kieszeni.

Na koszt prywatnego leczenia kanałowego składa się paleta czynników, dlatego trudno jednoznacznie wskazać, ile będzie ono kosztowało. Dopiero wtedy, gdy stomatolog dokładnie zbada ząb – także z użyciem RTG, czyli prześwietlenia – może on obliczyć koszty usługi.

Od czego zależy koszt leczenia kanałowego?

Na cenę leczenia kanałowego wpływa wiele czynników, do których zaliczane są między innymi:

  1. Liczba kanałów zęba – im jest ich więcej, tym leczenie będzie droższe, ponieważ stomatolog musi poświęcić czas na obrobienie i oczyszczenie każdego z nich.
  2. Ponowne leczenie kanałowe – reendo – prowadzone po nieudanym leczeniu pierwotnym, gdy w kanale pozostawiono złamane narzędzia.
  3. Odbudowa zęba – może być wykonana za pomocą kompozytu, lecz przy mocno zniszczonym zębie stomatolog może zalecić droższą koronę.
  4. Usługi dodatkowe – wykonanie zdjęć RTG zęba w celu jego diagnostyki i kontroli leczenia, znieczulenie stomatologiczne.

Dentysta Wrocław – ceny leczenia kanałowego

Osobom wybierającym się do specjalisty jak stomatolog Wrocław może zaproponować zróżnicowane ceny usługi. Ile trzeba zapłacić za leczenie kanałowe we Wrocławiu?

Gdy chodzi o punkty jak gabinet czy klinika stomatologiczna Wrocław prezentuje ceny na podobnym poziomie jak w innych miastach w kraju. Zazwyczaj będzie to wydatek od około 400 do nawet 2000 złotych.

Przykładowe ceny leczenia kanałowego:

  • Ząb jednokanałowy – 400-600 złotych,
  • Ząb dwukanałowy – 600-800 złotych,
  • Ząb trzykanałowy i czterokanałowy – 800-1800 złotych,
  • Reendo (powtórne leczenie kanałowe) – 600-2000 złotych.

Z dokładnymi ofertami oraz z cenami usług w sektorze stomatolog Wrocław pacjenci mogą zapoznać się w internecie.