Gotówka od ręki

Gotówka od ręki

23 sierpnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Pandemiczne roszady gospodarcze postawiły wielu Polaków pod znakiem zmiany pracy, a często również przeprowadzki. Szczególnie wielu mieszkańców Chorzowa dotknęły tego typu procesy, na co wskazują dane demograficzne i wyludniające się dzielnice miasta. Opuszczający Chorzów mieszkańcy muszą sprzedać dotychczasowe mieszkania i nabyć nowe, w innym mieście. Jak korzystnie i szybko sprzedać swoje mieszkanie?

Skup mieszkań Chorzów – zasady funkcjonowania firm

Przedsiębiorstwa obrotu nieruchomościami działają na Chorzowskim rynku już od wielu lat. Tego typu firmy skupują domy i mieszkania, gwarantując szybką wypłatę gotówki i załatwienie formalności urzędowych przez swoich pracowników. Osoba sprzedająca mieszkanie, wraz z decyzją o sprzedaży swojego dotychczasowego lokum takiej firmie uwalnia się zarówno od wielu formalności prawnych jak i czasu zmarnowanego na szukanie kupca na rynku. To ostatnie nie jest dziś sprawą łatwą – inflacja i obniżona zdolność kredytowa Polaków, tylko nielicznym pozwala na tak duże zakupy jak nieruchomości. Firmy typu kupno mieszkań Chorzów, pozbawione są tego problemu, bowiem nie tylko dysponują dużym kapitałem, lecz także mają od banków kredyty na preferencyjnych warunkach.

Jedynym widocznym minusem sprzedaży mieszkań firmom skupu nieruchomości jest nieco niższa cena niż tradycyjnej sprzedaży z rąk do rąk. Firmy świadczące usługi skupu nieruchomości pobierają prowizję a także oferują kilka procent niższą cenę niż ta rynkowa. Oszczędność czasu i procedur prawnych w znacznym stopniu rekompensuje tę stratę. Warto więc samemu przemyśleć i zastanowić się, co dla nas jest lepszą opcją – sprzedaż i gotówka od ręki, czy też wielomiesięczne oczekiwanie na potencjalnego kupca.

Skup mieszkań za gotówkę Chorzów

W Chorzowie występuje kilka firm świadczących usługi, takie jak skup mieszkań Chorzów to bowiem duże miasto. Są tu zlokalizowane zarówno małe, lokalne firmy obrotu nieruchomościami jak i większe, ogólnopolskie korporacje. Od profilu i wielkości firmy zależy suma jaką otrzymamy za nasze mieszkanie, warto więc dokładnie przejrzeć oferty sprzedaży i wybrać tą, która najbardziej odpowiada osobistym potrzebom i wymaganiom.

Inną usługą jest kupno mieszkań Chorzów, na które nie został jeszcze spłacony kredyt. Tylko nieliczne firmy decydują się na odkupienie mieszkania, na którym ciąży hipoteka. Jeśli więc dotyczy Cię ten problem, od razu pytaj w każdym z biur o taką możliwość. Kilka przedsiębiorstw skupu powinno zainteresować się również tego typu mieszkaniem.