Bonding zębów Warszawa Ochota – na czym polega?

Bonding zębów Warszawa Ochota – na czym polega?

13 września, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Każdy z nas dąży do tego, aby jego uśmiech był jak najbardziej estetyczny, dlatego zabiegi w gabinecie dentystycznym nie dotyczą tylko leczenia zębów, ale również korekcji ich wyglądu. Jak w łatwy sposób pozbyć się nieestetycznych przebarwień, a także odbudować, np. ukruszony ząb?

Sposoby na poprawę wyglądu zębów

W gabinetach stomatologicznych zaproponują nam różne metody korekcji wyglądu naszych zębów – jedne są mniej, a inne bardziej inwazyjne, zdarza się również, że konieczne jest skorzystanie z pomocy lekarza ortodonty lub innego specjalisty – wszystko to jednak zależy od tego, z jakim problemem zgłaszamy się do gabinetu.

W ofercie gabinetów mamy między innymi wybielanie zębów, co skutecznie wpływa na poprawę ich barwy, ale na pewno nie pomoże w takich sytuacjach jak ukruszony, wyszczerbiony lub silnie przebarwiony ząb – w takich sytuacjach lepiej sprawdzi się bonding zębów, który jest również tańszą metodą niż na przykład licówki.

Czym jest bonding Warszawa?

Bonding zębów to mało inwazyjny zabieg stomatologii estetycznej, który polega na odbudowie powierzchni zębów przy pomocy kompozytu, czyli tego samego materiału, jaki stosuje się przy leczeniu ubytków. Nałożenie na zęba cienkiej warstwy kompozytu sprawia, że można w ten sposób ukryć nieestetyczne przebarwienia, a także odbudować ukruszony ząb. Jest to metoda mało inwazyjna, a także tańsza niż takie alternatywy jak licówki. Ponadto sam zabieg nie pochłania również dużo czasu – wszystko odbywa się na jednej wizycie. Bonding Warszawa Ochota pozwala więc na drobną, ale skuteczną korekcję naszego uśmiechu.

Bonding Warszawa Ochota – zalety i wady

Jest to metoda korekcji zębów, która ma liczne zalety – przede wszystkim zabieg nie trwa długo – najczęściej zamyka się w jednej wizycie, a przy tym nie jest również drogi – w porównaniu do licówek różnica jest bardzo duża. Ponadto bonding Warszawa Ochota jest również skuteczny – drobne nieestetyczne wady zostaną zniwelowane. Jedyną wadą tego zabiegu stomatologicznego jest to, że nie jest on tak trwały jak na przykład licówki – kompozyt wykorzystany do odbudowy z czasem po prostu się wyciera, przebarwia się, a nawet może ulec uszkodzeniu. Oczywiście w każdym przypadku może przebiegać to zupełnie inaczej – zdarza się, że zabieg jest trwały nawet przez wiele lat, a w innych przypadkach po dwóch latach należy go przeprowadzić ponownie.