Niewidoczny aparat ortodontyczny wyleczy wadę zgryzu

Niewidoczny aparat ortodontyczny wyleczy wadę zgryzu

4 września, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Wielu z nas boryka się z problemami związanymi z nierównym zgryzem, krzywymi zębami. Powodują one dyskomfort w codziennym życiu. Mogą być przyczyną niewyraźnej wymowy, problemów ze spożywaniem posiłków, a w końcu brzydkiego wyglądu. Dziś na piękno i estetykę jesteśmy wyczuleni. Dzięki nowoczesnej stomatologii mamy wiele rozwiązań tego problemu. Jednym z nich jest Aligner.

Niewidoczny aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny kojarzy się nam z metalowymi drucikami, które niekorzystnie wpływają na wygląd podczas użytkowania. Nowoczesna stomatologia stworzyła niewidoczne nakładki Aligner. Dzięki nim dyskretnie możemy skorygować wadę zgryzu.

Nakładki ortodontyczne korygujące zgryz – co to takiego?

To cieniutka i przezroczysta nakładka wyprodukowana z tworzywa sztucznego, która może skorygować wadę zgryzu. Nakładki te są świetną alternatywą standardowego aparatu ortodontycznego. Ich przezroczystość sprawia, że są niemal niewidoczne. Dodatkowo są ruchome, a więc w każdej chwili można je wyjąć z ust. To estetyczna metoda leczenia wady zgryzu. Sprawdzi się w szczególności u osób dorosłych, którzy nie chcą ze względu na wykonywaną pracę (lub z innych powodów) nosić zwykłego aparatu. Dzięki niewidocznym nakładkom Aligner można mieć równe zęby.

Jak wygląda leczenie nakładkami ortodontycznymi?

W pierwszej kolejności należy wykonać zdjęcie 3D zębów. Na jego podstawie lekarz oceni stan zębów i wady zgryzu. Wyjaśni, jakie są metody leczenia i zaproponuje najlepszą z nich. Przy wyborze nakładek niewidocznych, zostaje opracowana symulacja przed leczeniem i po (chodzi o zobrazowanie możliwego efektu). Następnie, sporządzany zostaje plan leczenia i kosztorys Wiadomym jest, że przed korygowaniem wady zgryzu należy najpierw wyleczyć wszystkie zęby z chorób i schorzeń. Korektę robi się na zdrowym uzębieniu. Po zdecydowaniu się pacjenta na Aligner, lekarz przystępuje do opracowania indywidualnych nakładek. Nakładki te są produkowane indywidualnie do każdego pacjenta na podstawie zdjęcia 3D.

Jak długo trwa leczenie?

Wszystko zależy od zaawansowania wady zgryzu. Istotnym jest, aby nakładki były na zębach nie tylko w nocy, ale i w dzień. Optymalne efekty uzyskuje się, jeżeli są one noszone przez dwadzieścia dwie godziny na dobę. Im częściej nosimy nakładki, tym szybciej będziemy cieszyli się równymi zębami.