Korony zębowe – czym są i kiedy warto je zastosować?

Korony zębowe – czym są i kiedy warto je zastosować?

14 sierpnia, 2022 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Korony zębowe to doskonałe rozwiązanie w przypadku uszkodzonych, zniszczonych, złamanych lub przebarwionych zębów. Dzięki nim można poprawić ich wygląd oraz funkcjonalność. Korona zębowa umożliwia zmianę koloru oraz kształtu zębów. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Korony zębowe – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Korony zębowe są rekomendowane w przypadku różnego rodzaju uszkodzeń zębów. Bardzo często stosuje się je także w przypadku rekonstrukcji zęba leczonego kanałowo. Jest to skuteczna metoda ochrony słabszego zęba przed złamaniem.
Decydując się na korony zębowe Zduńska Wola, warto wiedzieć, jak wygląda proces ich założenia. Na początku ząb zostaje odpowiednio przygotowany poprzez oszlifowanie, następnie pobierany jest wycisk szczęki, który jest wysyłany do laboratorium protetyki, w tym czasie pacjent nosi koronę tymczasową. Korona zostaje dopasowana przez dentystę do zęba i już można cieszyć się z pięknego uśmiechu.

Mosty i korony zębowe

Czym różnią się korony od mostów zębowych? Jedno i drugie rozwiązanie jest stosowane jako uzupełnienie protetyczne, które zakłada się na swoje zęby. Warto zastosować je w przypadku zębów mocno zniszczonych przez próchnicę lub starcie, a także inne czynniki.
Korony zębowe Pabianice mają za zadanie odbudowę zniszczonych zębów w sytuacji, gdy nie da się jej wykonać z wykorzystaniem materiału kompozytowego. Zazwyczaj krony zębowe są wykonywane z porcelany. Natomiast mosty zębowe Łask to uzupełnienie brakujących zębów, składają się one z koron osadzonych na zębach własnych lub implantach, do których dołączone są brakujące zęby. Taka konstrukcja pozwala na odbudowę kilku brakujących zębów jednocześnie.

Trwałość koron i mostów zębowych

Jeżeli korona lub most zębowy są wykonane dokładnie i poprawnie, wówczas są trwałe i posłużą tak samo długo, jak nasze naturalne zęby. Długość ich żywotności będzie zależeć również od prawidłowej higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt kontrolnych. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że wraz z upływem czasu krony zębowe będą się zużywać, dlatego mogą wymagać wymiany.

Korony zębowe Pabianice to bez wątpienia bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy odzyskać piękny, zdrowy uśmiech oraz większą pewność siebie w kontaktach z innymi ludźmi. Chociaż takie usługi nie są tanie, warto zdecydować się na współpracę z najlepszym specjalistą w swojej okolicy, w końcu chodzi o nasze zdrowie, a na nim nie warto przesadnie oszczędzać.