Kiedy konieczny jest serwis wózków widłowych?

Kiedy konieczny jest serwis wózków widłowych?

29 maja, 2020 Wyłącz przez Redakcja
Podziel się

Wózki widłowe są powszechnie stosowane w transporcie bliskim. Podobnie jak innego rodzaju sprzęty, także narażone są na liczne usterki. Kiedy konieczny jest serwis wózków widłowych?

Wózki widłowe – niezbędne w transporcie

Wózek jezdniowy podnośnikowy, powszechnie nazywany wózkiem widłowym albo widlakiem, to pojazd kołowy, który ma na celu przewożenie ładunków o znacznym ciężarze. To sprzęt używany między innymi w magazynach, sklepach, fabrykach, portach. Firmy mogą zdecydować się na zakup albo na wynajem wózków widłowych Śląsk ma wiele ofert dla przedsiębiorców poszukujących dobrego sprzętu.

Gdy w trakcie pracy urządzenia te zaczynają sprawiać problemy, wówczas potrzebny będzie serwis wózków widłowych Śląsk ma wiele punktów, gdzie świadczone są takie usługi. Tylko sprawny sprzęt może być dopuszczony do użytkowania. Gdy konieczny jest serwis na wózki widłowe Katowice są jednym z wielu miast, w którym można skorzystać z profesjonalnej pomocy. Kiedy warto skontaktować się z fachowcami?

Wózki widłowe – wymiana części zamiennych

Wśród najczęściej prowadzonych prac serwisowych wózków widłowych na Śląsku znajduje się wymiana części zamiennych, w tym części eksploatacyjnych, które zużywają się podczas użytkowania urządzenia. W ramach serwisu dokonuje się między innymi wymiany:

Filtrów – filtrów oleju silnikowego, filtrów powietrza, filtrów hydraulicznych.
Ogumienia – opon stosowanych w kołach.
Elementów układu hamulcowego – to szczęki, okładziny hamulcowe, cylindry, bębny, linki.

Wymiana tych, a także innych elementów konieczna jest wtedy, gdy wózek przestaje działać prawidłowo, na przykład traci moc, jest trudniejszy w kierowaniu, źle hamuje. Nie warto zwlekać i lepiej szybko wezwać serwis wózków widłowych Śląsk posiada firmy, które zapewniają błyskawiczną obsługę w tym zakresie.

Wózki widłowe – kompleksowy remont

Może również zdarzyć się, że widlak będzie wymagał kompleksowego remontu. Najczęściej jest to konieczne wtedy, gdy ma on poważne uszkodzenia mechaniczne, na przykład związane z widłami, układem hydraulicznym, elektrycznym, skrzynią biegów, silnikiem, klatką bezpieczeństwa.

Nietypowe dźwięki, wycieki płynów, wibracje, problemy z uruchomieniem silnika, trudności z transportem ładunków, źle wchodzące biegi – to główne symptomy poważnych usterek, jakim ulegają wózki widłowe Katowice pozwalają wtedy na szybkie skontaktowanie się z serwisem wózków widłowych na Śląsku i zlecenie kompleksowych napraw.

Na czas serwisu można wybrać wynajem wózków widłowych Śląsk ma firmy, które oferują wówczas możliwość otrzymania wózka zastępczego.